Тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер Күні,айы



Дата19.01.2023
өлшемі16.38 Kb.
#417297
түріСабақ
Байланысты:
5-с матем 16.01
5-с матем 09.01, 7-с алгебра 10.01, 514 бұйрық, 8-с алгебра 18.01

Тақырыбы:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер

Күні,айы:16.01.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева П.М.




Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.5.1.3
жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа);



Сабақ мақсаты

1.Оқушыларға бөлігі бойынша санды табу ережесін, бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. 
2. Есеп шығару арқылы есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту
3. Жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

Психологиялықахуалтуғызу
Талдау: Осы тапсырманы орныдау кезінде сендерге не ұнады? Өз ойларыңызды бірден айтып салуда сізге не қиын келтірді? Қандай әсер алдыңыз?
«Бірақ» жаттығуы
Оқушылар жеке жауап береді.Өз ойларын ашық жеткізеді.







Оқулық
Аудидиск:
№1Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы (6-35 минут)

1.Күнделікті тұрмыста қандай бірлесіп орындалатын жағдайлар кездеседі?
2.Бірлесіп орындалатын жұмыстарға есептер шығаруда орындалатын жұмыс мөлшері қалай алынады?
Сұрақтар бойынша топтың әр мүшесіне жеке-жеке беріп, ол топ жетекшісі кім қандай пікірде болды, қорытынды жасайды.
Сұраққа жауапты қалай табу керектігін біледі.
І топқа:№848 (Қытай, б. З. II ғ.) Жабайы үйрек Оңтүстік теңізден Солтүстік теңізге дейін 7 күн ұшады. Жабайы қаз Солтүстік теңізден Оңтүстік теңізге дейін 9 күн ұшады. Жабайы үйрек пен жабайы қаз бір уақытта ұшса, олар неше күннен кейін кездеседі.
Шешуі: 1(пүтіні) – Оңтүстік теңізден Солтүстік теңізге дейінгі ара қашықтық.

  • – жабайы үйректің 1 күнде ұшуы.

  • – жабайы қаздың 1 күнде ұшуы.

  • 1 күнде қарама-қарсы бағытта ұшуы. ;

  • 1:

Жауабы: 3 күнде

Әр топ жеке, жұппен, топпен тапсырманы орындайды .
Топтық жұмысты талқылауға үйренеді.
Оқуын толықтырып, үлгерімін
жақсарту үшін бір-бірінің ұсынған кері
байланысты пайдаланады.

(0Қ)Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдір Дидактикалық ойын: «Сөз ойла, тез ойла»


Сөзді дұрыс айтқан балаға бір - бірден ойыншық үлестіріледі. Ойын соңында ойыншықтарды санау арқылы кімнің көп сөз тауып айтқанын анықтайды.е алады.

Бағалау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады




Сабақтың соңы( 35-40мин)

Цистернаны бензинмен бірінші насос 24 минутта толтырса, екінші насос 40 минутта толтырады.Екі насостан қатар аққан бензинмен цистерна қанша уақытта толтырады?
Оқуын бар білімімен,
тəжірибесімен жəне шынайы
өмірмен байланыстырады.
Сал өзен жағасындағы А айлағынан В айлағына дейінгі арақашықтықты 20 сағат жүзеді.
Қайық көлде осындай арақашықтықты 5 сағ жүзеді.Егер қайық өзенде ағыспен жүзсе, А айлағынан В айлағына неше сағатта барады?






Бағалау. Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады





Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет