Көркем еңбек
|
Мектеп: 41 М.Шоқай атындағы орта мектеп
|
Күні: 24.02.2021 ж.
|
Оқытушының аты-жөні: Шермаганбет Нұрай
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны: 15
|
Қатыспағандар: 0
|
Бөлім:
|
Атақты тұлғалар
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Атақты өнер тұлғалары
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары
|
Қазақ халқының және әлем халықтарының қолданбалы өнерінің ұлттық ерекшеліктерін анықтау және суреттеу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: адамзат тарихындағы және еліміздегі атақты адамдар туралы біледі. Атақты адамдар туралы ақпарат таба алады.
Оқушылардың көпшілігі: кейбір атақты адамдар туралы айта алады.
Кейбір оқушылар: кейбір атақты тұлғалар туралы олардың жетістіктерін және оларды суретшімен байланыстыра отырып әңгімелей алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Жаңа топ құру
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Аялы алақан» әдісі
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Нұсқаулық: Қатысушылар шеңбер болып отырады. Досына өз тілегін білдіреді Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстайды. шеңбер бойымен жалғаса береді.
Ұйымдастыру кезеңі
«Суреттер арқылы топқа бөліну» тәсілі
Оқушыларға атақты тұлғалар Леонардо да Винчи , Әбілхан Қастеев , Абай Құнанбайұлының суреттерін жасырын беру арқылы үш-төрт адамнан бірігіп,топ құрауына болады.
1-топ «Леонардо да Винчи»
2-топ «Әбілхан Қастеев»
3 -топ «Абай Құнанбайұлы»
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді .
Оқушылар суреттерді таңдап топқа бөлініп отырады
.
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.
|
«Леонардо да Винчи»
«Әбілхан Қастеев»
«Абай Құнанбайұлы»
Атақты тұлғалардын суреттері
|
Ортасы
|
Ширату тапсырмасы.
Оқушылардың назарына презентация ұсынылады .
«Көршіңе әңгімелеп бер»
Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз.
Тапсырма 1
Әр топ өзіне берілгер атақты тұлғалар жөнінде постер шығарады және әр топтан ек» оқушы шығып қорғайды .
«Галлерияда ой шарлау»
Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады.
Тапсырма 2
«Дұрыс – Дұрыс емес» (+)
|
Презентацияға назар аударып көреді .
Презентацияда не көргендері жөнінде пікір алмасады .
1-топ «Леонардо да Винчи»
2-топ «Әбілхан Қастеев»
3-топ «Абай Құнанбайұлы» постер корғау
|
|
Презентация
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Постер
|
Аяқталуы
|
Үй тапсырмасы
Ғаламтордан не энциклопедия т.б дереккөздерден саясат , ғылым , өнер саласындағы атақты тұлғалар туралы мәліметтрді тауып оқы . Олардың жетістіктері туралы айтып бер .
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
|
Оқушылар орындарынан тұрып серігіп алады.
Үй тапсырмасын алады .
Бүгінгі алған әсерін білдіреді
|
Оқушылардың жауаптарына пікір қалдыру
|
Алма ағашы, стикерлер
|