Сабақты қысқаша талдау 8 Ә сынып,оқушылар саны 22 ,пән бойынша кластық деңгейі жоғары.Мұғалімнің аты-жөні Жалгасова Айгул Амангелдиевна.
Сабақтың тақырыбы: Тұқымқуалаушылық және өзгергіштік заңдылықтары.
Сабақ мақсаттары: Тұқым қуалаушылық пен өзгергіштіктің эволюциядағы маңызына сипаттама беру. Эволюциядағы өзгергіштіктің түрлерін талдап, өзгергіштік пен қоршаған орта жағдайларына бейімделудің әсерін талдау. Өсімдіктер және жануарларға тән тұқым қуалайтын бейімделуге мысалдар келтіріп дәлелдеу.
Сабақтың мақсаты оқушылардың танымдық деңгейін жоғарылатып,қызығушылығын арттра түсті.Барлық мақсаттарды орындай отырып,дидактикалық міндеттерді жүзеге асыра білді.Осы сабақ арқылы оқушылардың жан-жақты үйлесімді дамуын көрсете білді,осыған байланысты тәрбиелік м
Сабақ жүргізу әдістемесінің қысқаша сипаттамасы:
1) ашық сабақ
2) Ұйымдастыру кезеңі
Өткен сабақты пысықтау
Жаңа тақырыпты ашу
Жаңа сабақты бекіту
Тапсырмалар
Рефлексия.
Уйге тапсырма беру
Бағалау
3) сабақ мазмұны реттелігі барлық принциптермен сәкес келеді.
4) сабақтың ұйымдастыру барысы өзгешелеу,технологиялық құралдар арқылы көптеген тапсырмалар болды.Психологиялық ахуалды оқушылар бір біріне сенімділіктерін білдірді.Интереактивті тақта арқылы Викторина және Learninqapps сайттарымен тапсырмаларды ойын ретінде өткізді.Каспий карточкалар әдісі арқылы бағалау жүргізді.
5) мұғалім оқушылармен ашылып,сабақты жақсы түсіндіреді.Оқушы және мұғалім арасындағы қарым-қатынасты жақсы ұстанады.Оқушылар мұғаліммен емін еркін тапсырмаларды сұрай алады.Мұғалім сабақта оқушылармен ынтымақтастық стилі арқылы жүзеге асырады.
6) оқытуда сабақ түсіндіруде,слайдтар және презентацияға байланысты компьютер және интереактивті тақта қолданады.Оқушыларға суреттер арқылы слайд арқылы сабақты түсіну өте ыңғайлы.Мұғалім сабақты бекіту тапсырмаларын және қорытындылау тапсырмаларын интереактивті тақтада сайттар арқылы қызықты етіп өтті.
7) сабақты ай әдісі арқылы кері байланыс жүргізілді.Оқушылар сабақтан түсінгендерін стикерге жазып,өз ойларын толық жеткізе білді.
8) сабақты қорытындылау оқушыларды бағалаумен аяқталды және үй тапсырмасын берді.Оқушыларға тапсырмаларды қалай орындау керек екені түсіндірілді.
9) үй тапсырмасының көлемі түсіндірілген тақырыпқа сай,тапсырмалар деңгейлері ретімен берілген.
6.Сабақ жақсы деңгейде өтті.Әдістері және бағалау көрнекіліктері жақсы жасалған.Оқушылардың өзіндік бағалауы және қалыптастырушы бағалау түрлері болды.Сабақ реттелігі және кезеңдері дұрыс орналасқан.Уйге тапсырмасын сұрау және жаңа сабақты түсіндіру тақырыпқа сай болды.Барлығы жоспарға дұрыс келеді.