Сабақтың тақырыбы: Тамыр бөлімдері Мақсаты



Дата07.09.2017
өлшемі19.58 Kb.
түріСабақ
Сыныбы: ______

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Тамыр бөлімдері

Мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға тамыр бөлімдерінің 5-ке бөлнетіні, олардың құрылысының ерекшеліктері, бөлімдердің қызметі туралы түсінік беру.

Тәрбиелігі: Тамырдың өсімдік тірішілігіндегі, табиғаттағы маңызын талдау арқылы оқушыларды іздемпаздыққа, еңбексүйгіштікке, өзара ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Дамытушылығы: Өсімдік шаруашылығы үшін тамыр жүйелерін дамыту туралы білімінің маңызын ашу.



Міндеттері:

1.тамырбөлімдері туралы жалпы сипаттама беру;

2.өзара пікір алмасуға ықпал ету;

3.оқушылардың бағалай білуіне ықпал ету;




Сабақтың тақырыбы

Тамыр бөлімдері

Мақсаты

Тамыр бөлімдерінің құрылысын, алып жатқан орнын, маңызын таныстыру және әр бөліктің атқаратын қызметіне толық тоқталу.

Білімділігі – тамыр бөлімдерінің құрылысын және өзіндік ерекшеліктерін оқушы тұлғасына жете түсіндіру.

Тәрбиелілігі – оқушылардың ғылыми дүниетанымын байытып, адамгершілікке тәрбиелеу.

Дамытушылығы – пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.



Күтілетін нәтиже

1. еркін сөйлеу мүмкіндігі;

2. Оқушылар тақырып бойынша өз ойларын білдіруіне мүмкіндік алады;

3. Оқушылар өз идеяларын дәлелдеуіне мүмкіндік алады.


Сілтеме

6 сыныптың «Биология» оқулығы. Интернет ақпараттары: http://u-s.kz/ сайты. Википедия анықтамалығы.

Ресурстар

Интербелсенді тақта, проектор, оқулық, плакат, үлестірмелі карточкалар, презентация, жеклеме тапсырмалар.

Өтілетін уақыты

45 минут

Үйге тапсырма


"Тамыр бөлімдері" атты суретті анықтама дайындыу


Сабақ барысы


Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

(5 минут)



Сәлемдесу, қатысуын тексеру, дайындықтарын бақылау, сабақтың саяхат  түрінде өтетінін, саяхатқа поезбен шығып білім қалашығына баратынымыз айтылды. Поезда үш вагон бар, 1-ші вагон жұмсақ, 2-ші вагон жайлы, 3-ші вагон жалпы. Оқушыларға әр аялдамада билеттер сатылатыны айтылды. Әр билетте сұрақтар болады. Сұрақтарға  жауап беруіне байланысты оқушылар әр вагонның астына өздерінің атын жазады. Вагондарға отырғызуды жауап бергеніне қарай отырған оқушылар айтатындығын айтылды.

Жұмсақ вагон - 5.

Жайлы вагон - 4

Жалпы вагон - 3 деп бағаланады.

Оқушылармен сәлемдесу, оқу құралдарының әзірлігін тексеру, топқа бөліну: Тамыр бөлімдерінің атауы бойынша.


Стикерлерге тамыр аймақтарының атаулары жазылып, парта шетіне жабыстырылған. Қай оқушы қай бөлімді алса, сол топқа біріктіріледі.

- "Бөліну аймағы тобы"

- "Өсу аймағы" тобы

- "Сору аймығы" тобы

-"Өткізу аймағы" тобы.


Қызығушылықты ояту

(15 минут) Үй тапсырмасын сұрау мақсатында әр аялдамалардағы тапсырмалар орындалады. Сұраққа жауап, сызықтық диктант, құпияхат тапсырмасы.


Әр топтан оқушылар шығып, тапсырмаларды кезекпен орындайды. Топ басшылары бағалау парағына оқушылардың әр тапсырмада алған бағаларын жазып отырады. Сұрақтарға жауап беріледі, сызықтық диктантта сөйлемдерге "иә" немесе "жоқ" деп жауап береді, құпияхат тапсырмасында сандар арқылы сөйлем құрап шығады.

Мағынаны тану(20минут)

Әрбір топ өз атауларына байланысты тамыр бөлімдері оқып, оны жасаған постерлері арқылы қорғайды.
4.Сергіту сәті. «Алдар көсе» бейнебаянына билету

Бағалау.


6.Топ жетекшілері бағалау кестесі арқылы топ мүшелерінің білімін, белсенділігін сараптап бағалайды.



Әр топ өзіне берілген мәтінмен танысып, оны талдап, түсіндіреді, жаңа сөздермен жұмыс жасайды.

Бір — бірімен ақылдасып, көрініс арқылы немес постер қорғау арқылы ойын жеткізеді.

Бейнебаяннан көрген дене қимылдарын қайталайды.

Оқушылар бір-біріне әділ баға береді




Рефлексия

(5 минут)




"Бес саусақ" әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін жазу.

Әркім өз ойын ашық жазып білдіреді.

Каталог: uploads -> doc
doc -> Сабақтың тақырыбы Сырммен Малайсарының шешендік сөздері
doc -> 11 сынып. Тест жұмысы 1-тоқсан. 1 – нұсқа Іздеу жүйесін құрайтын бөліктерді көрсетіңдер
doc -> Тест 9 сынып, қазақ әдебиеті
doc -> Книга-Book Кітап-книга-Book Бет- страница Ұяшық- ячейка Диаграмма-диаграмма Кесте-таблица Формула-формула
doc -> 1. Microsoft Excel – электрондық кестесін қалай ашамыз?
doc -> Тақырыбы: 10-сыныпта өткенді қайталау
doc -> Деңгейлік тапсырмалар беру
doc -> Оқушылардың зерттеу қызметінің түрлерін, әдістері мен тәсілдерін анықтау; -сәттілік кезеңдері мен рефлексия қалыптастыру
doc -> Өтетін орны: Мектептің спорт залы. Өтетін уақыты: 01. 12. 15. Жабдықталуы
doc -> Педагогикалық технологияны жобалау-дың әдіснамасы. Ақпараттық, инновация-лық, оқыту, педагогикалық технология-лар


Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
Сабақтың мақсаты
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
бағалауға арналған
қызмет стандарты
бекіту туралы
Сабақ жоспары
Қазақстан республикасы
жиынтық бағалаудың
жиынтық бағалауға
тоқсанға арналған
Әдістемелік кешені
республикасы білім
бағалау тапсырмалары
арналған жиынтық
арналған тапсырмалар
білім беретін
туралы хабарландыру
Қазақстан республикасының
бағалаудың тапсырмалары
арналған әдістемелік
мерзімді жоспар
пәнінен тоқсанға
Қазақстан тарихы
Реферат тақырыбы
Қазақ әдебиеті
Жұмыс бағдарламасы
бағдарламасына сәйкес
болып табылады
нтізбелік тақырыптық
Мектепке дейінгі
біліктілік талаптары
оқыту әдістемесі
республикасының білім
әдістемелік ұсыныстар
мамандығына арналған
әкімінің аппараты
туралы анықтама
жалпы білім
қойылатын жалпы
жалпы біліктілік
Конкурс туралы
қазақ тілінде
білім берудің
мемлекеттік әкімшілік