Сабақтың тақырыбы Үшінші дәрежелі көпмүше үшін Виет теоремасы

Loading...


Дата08.04.2020
өлшемі29.26 Kb.
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Тексерілді:


Күні: 30.01.2020.

Мектеп: №143

Сынып: 10 «а»

Мұғалімнің аты-жөні: Қаратаева А.

Сабақтың тақырыбы

Үшінші дәрежелі көпмүше үшін Виет теоремасы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

10.2.1.12 – жалпыланған Виет теоремасын білу және оны үшінші реттік көпмүшеге қолдану.

Сабақ мақсаты

Бaрлық oқушылaр:

Виет теоремасының формуласын біледі

Oқушылaрдың көпшiлiгi:

Виет теоремасы формуласын пайдаланып үшінші дәрежелі көпмүшені жаза алады.



Кeйбiр oқушылaр:

Түбірлері арқылы көпмүшені анықтауда Виет теоремасын ұтымды қолданады.



Бағалау критерийлері

1. Берілген түбірлері арқылы үшінші дәрежелі көпмүшені жаза алады.

2. Берілген түбірлерді пайдаланып көпмүшенің белгісіз түбірлерін анықтай алады.

3. Берілген түбірі арқылы көпмүшенің белгісіз түбірлері мен коэффициенттерін анықтай алады.


Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Виет формуласы, жай түбір, еселік түбір.
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- Егер үлкен коэффициенті 1-ге тең болса f(х) көпмүшесі келтірілген көпмүше деп аталады.

-Егер k= 1 болса онда х= а саны f(х) көпмүшесінің жай түбірі деп аталады.



Сабақта қамтылатын құндылықтар

Оқушылар жұптасып, топтасып жұмыс жасай отырып бір–біріне құрметпен қарау, жауапкершілікті сезіну.

Пәнаралық байланыс



Алдыңғы білім


Виет теоремасын айдаланып квадрат теңдеу жаза алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


3 минут



Ұйымдастыру:

Жағымды атмосфера қалыптастыру: оқушыларды шеңберге шақырып, сәлемдесіп болған соң, жанында тұрған көршісіне «Ыстық лебіз» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтады.

Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл.

Тақырыпқа ену үшін «Миға шабуыл» әдісі арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;

Жетістік критерийлерін болжайды;

Жетістік критерийлерімен танысады.


  1. Қандай теңдеу келтірілген квадрат теңдеу деп аталады ?

  2. Виет теоремасын келтірілген квадрат теңдеу үшін тұжырымда ?

Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.

Қалыптастырушы бағалау – бәрекелді,жақсы,тамаша...






Сабақ ортасы
13 минут

5 минут



Топтарға жаңа тақырып бойынша Кітаппен жұмыс атқару үшін әр топқа кітаптағы тапсырмалармен жұмыс істеуді тапсыру, мағанасын талдау Тақырыптарға шолу

«Ойлан,бөліс, топтас» әдісі арқылы топтық жұмыс жүргізіледі.

Топтық жұмыс
І - топ а) = 1;

= 2;

= -3

ІІ - топ б) = 0

=-1

= 1

ІІІ – топ с) = -2

= 1

= 4

Бағалау'>Дескриптор:

-Берілген түбірлері бойынша үшінші дәрежелі көпмүшені жазады

-Жазылған көпмүшенің түрін анықтайды
Жұптық жұмыс.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жұптық жұмыс орындайды; =2 сандары - 4+ах+в көпмүшесінің түбірлері болса онда оның үшінші түбірі мен а; в; сандарын табыңдар



Дескриптор:
-Берілген түбірлері бойынша үшінші дәрежелі көпмүшенің белгісіз түбірін және а; в сандарын табады.

-Жазылған көпмүшенің түрін анықтайды



Бағалау «Басбармақ» оқушылардың көпшілігі мақсатқа жетуге ықпал жасайды.

Тапсырма:

Жеке жұмыс. Оқулықпен жұмыс. №5.41

Дескриптор:
-берілген теңдеулерді көбөйткіштерге жіктеу тәсілімен шешеді.
-теңдеудің түбірлерін дұрыс анықтайды;
Бағалау:

Әрбір оқушының жұмысын ұпай сандары жазылған кеспе парақшалар арқылы бағалаймын.



Оқулық


Доп,текше кітап,дәптер,қалам,қарындаш.

АКТ
Оқулық, дәптер,



Сабақтың соңы

5 минут


Үй жұмысы: №5.45есеп


БББ кестесі арқылы кері байланыс

Әр оқушы стикерге «Не білетінін», «Не білгенін», «Не білгісі келетінін» жазып, БББ кестесіне бекітеді..



Білемін

Білдім

Білгім келеді











  1. Сабақта қандай бөлімді қарастырдық?

  2. Оқу мақсатына жету үшін біз қандай іс –әрекеттер жасадық?

  3. Жұптық жұмыс түрінен алған әсеріңізбен бөліссеңіз?

  4. Сөздік қорын қандай жаңа сөздермен толықтырдық?

  5. Жеке жұмыс қаншылықты қиын болды?


Бағалау

Жетістік критерийлері бойынша



Үй жұмысы

Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

Сабақта маған не пайдалы болды?

Сабақта маған не қызықты болды?

Сабақта маған не қиын болды?



Стикерлер








Қосымша ақпарат

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері


Қабілеті жоғары оқушылардың жеке жұмыс істеуіне мүмкіндік беру, яғни қосымша күрделі тапсырмалар беру арқылы.

Мотивациясы төмен оқушыларға қосымша жеңіл есептер мен сұрақтар қойылады.



«миға шабуыл», әдістері және жұптық, жеке жұмыстар арқылы бірін-бірі бағалау,мадақтау арқылы бағалаймын.

Сыныпта ынтымақтастық, өзара сыйластық, бір-біріне құрметпен қарауға,оқу құралдарын пайдалануда сақтық сақтауға шақыру.



Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?







Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?



1.

2.



Жұптық жұмыс
=2 сандары - 4+ах+в көпмүшесінің түбірлері болса онда оның үшінші түбірі мен а; в; сандарын табыңдар

=2 сандары - 4+ах+в көпмүшесінің түбірлері болса онда оның үшінші түбірі мен а; в; сандарын табыңдар

Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін ызмет
Жалпы ережелер
ызмет стандарты
дістемелік кешені
бекіту туралы
туралы хабарландыру
біліктілік талаптары
кіміні аппараты
Конкурс туралы
жалпы біліктілік
ойылатын жалпы
мемлекеттік кімшілік
жалпы конкурс
Барлы конкурс
білім беретін
республикасы білім
ызмет регламенті
бойынша жиынты
ткізу туралы
конкурс атысушыларына
біліктілік талаптар
атысушыларына арнал
Республикасы кіметіні
идаларын бекіту
облысы кімдігіні
мемлекеттік ызмет
рсетілетін ызметтер
стандарттарын бекіту
Конкурс ткізу
мемлекеттік мекемесі
дебиеті маманды
Мектепке дейінгі
дістемелік сыныстар
дістемелік материалдар
ауданы кіміні
конкурс туралы
жалпы білім
рметті студент
облысы бойынша
білім беруді
мектепке дейінгі
мыссыз азаматтар
Мемлекеттік кірістер
Конкурс жариялайды
дарламасыны титулды
дістемелік кешен
ызметтер стандарттарын
мелетке толма
разрядты спортшы
аласы кіміні
директоры бдиев

Loading...