Сабақтың тақырыбы Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер және кесінділер (2 сағат)



бет1/4
Дата14.09.2022
өлшемі104.12 Kb.
#290214
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
02.03.6-сын
1мәтінді форматтау

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.3С Координаталық жазықтық Мектеп: №47 мектеп-лицейі
Күні: 02.03.2021ж Мұғалімнің аты-жөні: Қаламбаев Т.Ә.
Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:







Сабақтың тақырыбы

Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер және кесінділер (2 сағат)







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.3.2.1 параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын білу;
6.3.2.2параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату;







Сабақтың мақсаты

параллель түзулер мен кесінділер, параллель түзулердің арақашықтығы ұғымын меңгеру;
параллель түзулер мен кесінділерді ажырата білу;
параллель түзулердің арақашықтығын табу дағдысы қалыптасу.







Бағалау критерийі

1) параллель түзулер және кесінділер ұғымын түсінеді;
2) параллель түзулер мен кесінділерді ажыратады;
3) параллель түзулердің арақашықтығын таба алады.







Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
«параллель» сөзі гректің «параллело» деген сөзінен алынған, қазақша «қатар жүруші» деген мағынаны білдіреді.
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
Параллель түзулер, параллель кесінділер, параллель түзулердің арақашықтығы тіркестерін дұрыс қолдануға дағдыландыру үшін ережесін ауызша тұжырымдау.
Белгіленуі: a//b
Оқылуы: а түзуі b түзуіне параллель







Құндылықтарға баулу

Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық құндылықтарына баулу топтық жұмыс арқылы іске асырылады







Пәнаралық байланыс

Параллель кесінділерді табу есептерін шығару арқылы геометрия пәнімен, параллель түзулерге мысалдар келтіру арқылы қоршаған ортамен байланыс орнатылады.







Алдыңғы білім

Кесінділер, өзара қиылысатын және қиылыспайтын түзулер ұғымы
P=a*b тіктөртбұрыш формуласы








Сабақ барысы









Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут
Сабақтың ортасы
10 минут

5 минут

17 минут

2 минут



1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Сабаққа қатынасты тексеру.
2.Оқушылардың зейінін жаңа сабаққа шоғырландыру үшін сұрақтар қоямын:
1) қоршаған ортада қандай түзулер болады? Мысал келтіріңіздер.
2) қиылысатын және қиылыспайтын түзулердің айырмашылығы неде?
Жаңа сабақ тақырыбын меңгерту үшін автомашина доңғалақтарының іздері, түзу жолдағы темір жолдың рельстері, электр сымдарының бағандары, кубтың қарама-қарсы қырлары көрсетілген суреттерді ұсынамын. Осы суреттер арқылы параллель түзулер мен кесінділер ұғымын енгізіп, анықтамасын оқушылардың өздеріне тұжырымдатамын.

Түзуге параллель түзу жүргізу, екі түзу үшінші түзуге перпендикуляр болса, ол түзулер өзара параллель болатындығын тұжырымдайды.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
бағдарламасына сәйкес
Сабақ жоспары
бағалауға арналған
Реферат тақырыбы
сәйкес оқыту
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
білім беретін
оқыту мақсаттары
Қазақстан республикасы
бағалау тапсырмалары
республикасы білім
Жалпы ережелер
жиынтық бағалаудың
рсетілетін қызмет
бекіту туралы
мерзімді жоспар
Қазақстан тарихы
тоқсанға арналған
Қазақстан республикасының
арналған жиынтық
болып табылады
қызмет стандарты
жалпы білім
нтізбелік тақырыптық
Мектепке дейінгі
арналған әдістемелік
оқыту әдістемесі
бағалаудың тапсырмалары
Қазақ әдебиеті
Зертханалық жұмыс
Инклюзивті білім
пәнінен тоқсанға
білім берудің
Әдістемелік кешені
тақырыптық жоспар
Қысқа мерзімді
республикасының білім
туралы жалпы
атындағы жалпы
Қазақстанның қазіргі
Жұмыс бағдарламасы
пайда болуы
қазақ тілінде