Сабақтың тақырыбы Жолдармен жұмыс жасау Оқыту мақсаттары

Loading...


Дата21.09.2021
өлшемі18.44 Kb.
түріСабақ

Пән:Информатика

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Класс:10

Оқушы саны: 10

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Алгоритмдеу және бағдарламалау


Сабақтың тақырыбы

Жолдармен жұмыс жасау

Оқыту мақсаттары

10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану

Сабақтың мақсаттары

Бағдарламалық кодты жазу кезінде жолдарды өңдеу үшін функцияларды пайдаланыңыз

- Len және string жолдық типті анықтайды

-Есепті шығару үшін жолдық функцияларды қолданады

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

  1. Оқушылармен сәлемдеседі.

  2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексереді.

  3. Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары жөнінде мәлімет береді.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4Сұрақтарға жауап береді


Кері байланыс (комментарий)



Оқулық


Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

§23. Жолдармен жұмыс жасау 80-бет



Видео сабақ https://www.youtube.com/watch?v=ljrk1TObPGE
https://repl.it/languages/python3 online python программасы.
print шығару операторы

input енгізу операторы
Символдық жолдар – тізбектей орналасқан символдар тізбегі.
Python программалау тілінде символдық өлшемдерді өңдеуде қолданылатын негізгі деректер типі – бұл символдық жолдар, string типі.
Жолға мән жазу үшін меншіктеу операторы (=) пайдаланылады.
s = ”Гүлден сабақ оқып отыр”

Жолды пернетақтадан енгізу үшін input функциясы пайдаланады:


s = input (“Атын енгіз:”)

print (s)



len-жолдың ұзындығын анықтайтын функция

n = len (s)
Жолдан жеке символды бөліп алу үшін массив элементімен жұмыс жасағандай, тік жақшаға символ нөмірі жазылады.

print(s[5])
(s[5]) – индекс есептеудің жол басынан басталатынын білдіреді.

(s[-5]) - индекс есептеудің жол соңынан басталатынын білдіреді.

  • Жолдық типтік функцияның синтаксисі,

+

Жолдарды біріктіру (конкатенция)

S[3:8]

Кесінді алу (қиып алу, бөліп алу)

S[:3]+s[9:]

Жаңа жол жасау

2.Жеке практикалық жұмыс.

83 беттегі практикалық жұмыстар

Мұғалімді тыңдайды


Дәптерге анықтамасын жазады



Жұлдыз


3балл

Видео көрсетілім

Оқулық


Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз»

Ұнады, қажет, пайдалы, білдім,

үйрендім, қызықтым, есте сақтадым



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

"Мен оқушы" сөйлемінің ұзындығы анықтайтын программа құрыңдар.











Достарыңызбен бөлісу:
Loading...




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бойынша жиынтық
Сабақ тақырыбы
жиынтық бағалау
ғылым министрлігі
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
тоқсан бойынша
қызмет стандарты
бекіту туралы
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
Әдістемелік кешені
Қазақстан республикасы
тоқсанға арналған
жиынтық бағалаудың
туралы хабарландыру
жиынтық бағалауға
арналған жиынтық
бағалау тапсырмалары
арналған тапсырмалар
білім беретін
республикасы білім
Қазақстан республикасының
бағалаудың тапсырмалары
мерзімді жоспар
Қазақстан тарихы
пәнінен тоқсанға
Жұмыс бағдарламасы
арналған әдістемелік
біліктілік талаптары
әкімінің аппараты
Қазақ әдебиеті
туралы анықтама
Мектепке дейінгі
мамандығына арналған
нтізбелік тақырыптық
қойылатын жалпы
жалпы біліктілік
Конкурс туралы
мемлекеттік әкімшілік
болып табылады
оқыту әдістемесі
жалпы конкурс
Реферат тақырыбы
қатысушыларға қойылатын
Қазақстан облысы
әдістемелік ұсыныстар
әдістемелік кешені
тақырыптық жоспар

Loading...