Педагогтің аты-жөні
|
Жұмабай Әйгерім
|
Күні:
|
|
Сынып: 5 А,Ә
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Индустриалды пейзаж. Қала пейзажы. Сызықтық перспектива
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік)
5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар орын: Түрлі материалдардан қарапайым бұйым дайындайды.
Оқушылардың көпшілігі : Сабаққа керек құрал -жабдықтарды қолдана алады.
Кей оқушылар : Өзінің және өзгенің шығармаларындағы идеяларды талдайды.
|
Бағалау критерийі
|
• Сызықтық перспективаның басты ережелерімен танысады
• Қала және индустриялық пейзаж ұғымдарымен танысады
• Табиғатты бейнелейтін суретшілердің жұмыстарымен танысады
• Қала бейнесінің фотосуретін орындайды
• Сызықтық перспективаны сақтай отырып эскиз орындайды
• Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді
• Практикалық жұмысты орындайды
|
Тілдік мақсаттар
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Сыныптастарының пікірлерін тыңдай білу,оған қолдау көрсету арқылы құрмет
құндылығын қалыптастыру. Оқушылардың өнерге деген қызығушылығын дамыту.
Жауапкершілікке , ынтымақтастыққа тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Бейнелеу, сызу .
|
Алдыңғы білім
|
|
Сабақтың барысы.
|
|
Сабақтың кезең /
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
15мин
|
Оқушылармен амандасып, түгелдеу.Психологиялықдайындық.
-Көңіл-күйлеріңіз қалай?
-Сабаққа дайындықтарың қалай? -Ынталарыңыз қалай?
–Ендеше сабағымызды бастайық!
|
Берілген сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабаққа назар аударады.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
Оқулық.
|
Ортасы
40мин
|
|
Тапсырмаларды талапқа сай орындайды.
|
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
Соңы
15мин
|
|
Жұмысты берілген түріне қарай орындайды. Сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау
|
|
Кері байланыс
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
Оқушылар «Ашық микрофон» әдісі бойынша бүгінгі сабақтан алған әсерлерін білу үшін стикерлер беру.
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады.
|
«Ашық микро
фон»
|
Стикер
|