Сабақтың тақырыбы Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер



бет1/2
Дата19.01.2023
өлшемі1.04 Mb.
#417133
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
ҚМЖ 5 сынып


«Үмбетәлі Кәрібаев атындағы орта мектебі» КММ

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні

Бегалиева Балауса Тельмановна

Күні:




Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа);

Сабақтың мақсаты

- жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару

Бағалау критерийі

-берілген мәтініне байланысты есептің шартын құру
-жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару

Нормалар

Оқушы саны:

30

19

5+30




23-22

14

5+30




α-
β-
γ-



29-28

18

5+30




21-20

13

5+30




27

17

5+30

۷

19

12

5+30




26-25

16

5+30




17-18

11

5+30




24

15

5+30




15-16

10

5+30




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы: Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударып, зейінін шоғырландыру мақсатында оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады. Терезенің сыртында сиқырлы өмір, өмірде табысты болу үшін сабақта табысты болу керек. Шығармашылық жұмыс болғандықтан үй жұмысы тексерілмейді.
КК -көбейту кестесі
АЕс-ауызша есептеу
ҚБ- Қалдықпен бөлу
Өткен сабақты қайталап еске түсіру мақсатында ТРИАДА картасының 2 кезеңін қолданамын.
Мұғалімнің сол қолы сызбаның керекті кезеңін көрсетеді, ал оң қолында - бор. Міндетті түрде сыныппен диалог болуы тиіс.
Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады,
Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеріледі. Әр бір деңгейде орындалу сапасы т жеке анықталады.
Сынып үш күрделілік шегіне тапсырма алады
ТКШ(төменгі күрделік шегі)
АКШ(аралық күрделік шегі)
ЖКШ(жоғары күрделік шегі) оқушылардың деңгейі бойынша.
Егер барлық кезеңдер бойынша норманы орындаса, расталса мұғалім өз бағытты таңдайды: өткен тақырыпты қайталау, немесе жаттықтырғыш картасына көшу, егер дағдыны бекіту керек болса,
ООМ – сарапшылар жүргізеді және суретте көрсетілгендей толтырылады. Әр оқушының ұйяшығына + - ----символы қойылады. Тапсырма тексерілгеннен кейін оқушы қай топқа өтетіні анқталады. Тапсырмаларды орындау барысында, сыныпқа байланысты ОӘЖА сызбасы мен материалды меңгеру деңгейі анықталады.
Сол тақырып бойынша сабақ нәтижесін ескере отырып жұмыс уақытының болжамы беріледі.
ОӘЖА сызбасы бойынша өз іс-әрекеттерін қысқаша айтып беру және тапсырмаларды шеше білу білігі.
Мұғалім тақырыптарды оқыту барысында уақытты үнемдеуді болжайды, бүкіл сынып жұмысының тиімділігін анықтайды, кейбір оқушылардың жетістіктерін ата п өтеді және оқушылардың жетістіктеріне қарай тақырыпты аяқтау мерзімін болжайды.
«Альфа» тобы 5 деген баға алады, «Бета» 4 деген баға алады,
«Гамма» 3 деген баға алады.
Егер уақыт жетпесе, картамен жұмыс келесі сабаққа қалады немесе мұғалімнің қалауы бойынша топтардың тапсырмалары үйге берілуі де мүмкін.
ҮТ : 2 есеп құрастырады



Жұмыстың реті карта бойынша түсіндіріледі.
Шапалақ ұрады
Көбейту кестесін айтады
Бөлуді,қосуды ауызша айтады
Қалдықпен бөлуді ауызша есептейді

Есептің мазмұнына байланысты есептың шартын құрастырады, жай бөлшектерді қосуды, азайтуды , бөлуді және көбейтуді орындайды


Оқушылар


Есептерді өз деңгейлеріне дейін шығарады




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бағдарламасына сәйкес
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
Реферат тақырыбы
бағалауға арналған
сәйкес оқыту
Сабақ жоспары
оқыту мақсаттары
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
білім беретін
бағалау тапсырмалары
Қазақстан республикасы
Қазақстан тарихы
жиынтық бағалаудың
мерзімді жоспар
тоқсанға арналған
республикасы білім
Жалпы ережелер
бекіту туралы
нтізбелік тақырыптық
арналған жиынтық
жалпы білім
болып табылады
Қазақстан республикасының
Зертханалық жұмыс
арналған әдістемелік
рсетілетін қызмет
оқыту әдістемесі
Мектепке дейінгі
Қазақ әдебиеті
бағалаудың тапсырмалары
Инклюзивті білім
Қысқа мерзімді
білім берудің
пәнінен тоқсанға
тақырыптық жоспар
қызмет стандарты
туралы жалпы
атындағы жалпы
пайда болуы
әдістемелік ұсыныстар
Жұмыс бағдарламасы
қарым қатынас
емтихан сұрақтары
пәнінен тоқсан