Бөлім:
|
8.1А ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан
|
Педагогтің аты-жөні
|
Бисембина Камшат Актановна
|
Күні:
|
02.09.2021 ж.
|
Сынып:8 «Ә», «Б»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақстанның ХХ ғасырдың басындағы әлеуметтік-экономикалық жағдайы
Зерттеу сұрағы: Не себепті А.Байтұрсынов: «Қазақ ұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды», - деп санады?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
8.3.1.1 – қазақ зиялыларының Ресей империясының Мемлекеттік Думасындағы қызметіне баға беру;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлығы: Ресей елінің Қазақстан экономикасына тигізген жағымды және жағымсыз өзгерістерін жіктейді;
Көпшілігі: А.Байтұрсыновтың «Қазақ ұлтының өмір сүруінің ӛзі проблемаға айналды» деген сөзін дәлелдейді;
Кейбірі: XX ғас. басында Қазақстанда орын алған қоғамдық-саяси үдерістерге баға береді.
|
Бағалау критерийлері
|
ХХ ғас. басындағы қазақ қоғамының әлеуметтік-экономикалық
жағдайын талдау барысында дәйекті қорытынды жасайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: Ресей Мемлекеттік Думасына мүше болған қазақ депу- таттарының рӛлін анықтайды.
Негізгі ұғымдар: Мемлекеттік Дума, демократия, зиялылар, депутат- тар, кӛшбасшы
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қазақ зиялыларының қоғамдық саяси ӛмірдегі белсенділігі қалай көрініс тапты?
Мемлекеттік Думада қазақ халқының қандай құқығы қорғалды?
Диалогқа арналған сӛз тіркестері:
Қазақ зиялыларының саяси кӛзқарастары. .. Қазақстанда саяси белсенділіктің артуының себептері...
Жазылымға арналған тапсырмалар: «ПТМС-формуласы» әдісі
|
Құндылықтарды
Дарыту
|
Патриотизм, өз елі үшін мақтаныш, ұлттық сана-сезім, тәуелсіздік
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниежүзі тарихы, Әдебиет
|
Бастапқы білім
|
Қазақстанның Ресей империясының отарына айналуы, ұлт-азаттық
қозғалыстың себептері мен салдары туралы бастапқы білімдері бар
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
|