Бөлімі:
|
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Индустрияландырудың себептері мен ерекшеліктерін талдайды
Басым бөлігі: Индустрияландырудың барысын,мақсатын, Ф.Голощекиннің «Кіші Қазан» саясатын біледі
Кейбір оқушылар: Индустрияландырудың салдарына баға береді
|
Құндылықтарға баулу
|
Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке баулу
|
Сабақ кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5минут
|
Ұйымдастыру кезең: сәлемдесу; топтастыру;
-Үй тапсырмасын тексеру
-Топқа бөлу: мозайкаларды құрастыру арқылы
1-топ: Түркісіб
2-топ: Кенді Алтай
3-топ:Орал-Ембі
4-топ: Жезқазған
Критерий: Жер атауларының бүгінгі сабақпен байланысы қандай екеніне нақты анықтама беру Дескриптор:
- Түркісіб құрылысын сипаттайды: - Кенді Алтайдың байлығын сипаттайды, - Орал-Ембі мұнайын сипаттайды;- Жезқазған пайдалы байлығын сипаттайды;
|
Амандасу
4топқа тапсырмалар беріледі.
Бағалау: Әр топ мүшелері өз тақырыбын қорғайды, қалған топ мүшелері сол тақырып аясында өздеріне бір тың мәліметті түртіп отырады. Тың мәліметтердің санына қарай топтар бірін- бірі бағалайды.
|
Ынталан дыру әдісі: Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын!
|
Мозайка, карта
|
15минут
|
Жаңа сабақ: «Кинометафора» әдісі бойынша жаңа тақырып жайлы бейнебаян ұсынылады.
https://youtu.be/hqWuGXZYc6w
https://youtu.be/VCboftNNt6w
https://youtu.be/P-9vfb253AY
|
Жаңа сабақ бейнебаянын қарайды
|
|
Бейнебаян,
оқулық
|
Сабақтың ортасы
8минут
|
Топтық жұмыс: постер қорғау
1-топ: Қазақстандағы индустрияландырудың сипаты, қарқыны. «Кіші Қазан» идеясы
2-топ: Индустрияландырудың себептері мен ерекшеліктері
3-топ: Табиғи ресурстарды зерттеу жұмыстары,Түрксіб теміржол құрылыс, Қазақстандағы ірі өнеркәсіп орындар
|
Әр топ бөлінген тақырыпқа постер құрайды.
|
«2жұлдыз, 1тілек»
Жоғары деңгейде қорғалған әр топ мүшелері 2балдан алады.
|
Суреттер, кестелер, карта
|
5минут
|
«Таразы салмағы »әдісі.
Жаңа экономикалық саясат пен индустрияландыру саясатының ұқсастығы мен айырмашылығын, кемшіліктерін салыстыру.
Кемшіліктері
|
Жетістіктері
|
|
|
|
Дескриптор:
- Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін айтады
|
ҚБ – смаиликтер арқылы бағалау
«Талпын!» «Жақсы!» «Жарайсың» ҚБ: Білім алушылар тақтада дұрыс жауабы шыққан кезде білім алушылар бір- бірін фигуралар арқылы бағалайды
|
Үлестірмелі материал
фигуралар
|
2минут
|
|