Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» мысалы



Дата20.01.2023
өлшемі142.19 Kb.
#417515
түріСабақ
Байланысты:
5-сынып 10.01


Білім беру ұйымының атауы

№ 4 Тілеміс батыр ЖОББМ

Пәні:

қазақ әдебиеті

Бөлім:

Адамгершілік-асыл қасиет

Педагогтің аты-жөні:

Туякова З.К

Күні: 10.01.23 ж




Сынып: 5 а,ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Ахмет Байтұрсынұлы «Егіннің бастары» мысалы.



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.3.1.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу



Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:«Егіннің бастары» мысал өлеңін оқып, мазмұнын түсіне алады
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:Әке өсиеті мысал өлеңіндегі кейіпкерлердің портретін сипаттай алады.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
«Егіннің бастары» мысал өлеңіндегі кейіпкерлердің іс-әрекетін шынайы өмірмен салыстыра отырып,образын аша алады.



Бағалау критерийлері

Шығармадағы кейіпкер портреті мен іс-әрекетін анықтайды;
Әрекет пен портрет негізінде кейіпкердің образына талдау жасайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(8-10 мин)



Сәлемдесу
Психологиялық ахуал қалыптастыру«Гүлмен тілек»(сергіту және топқа біріктіру)
І.Ой қозғау
«Суреттер сыр шертеді»әдісі

Суреттермен жұмыс


-Қалай ойлайсыңдар,бұл суретте не бейнеленген?
-Суреттен қандай ой түйдіңдер?
-Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп ойлайсыңдар?
Оқылым «Егіннің бастары» өлеңін мәнерлеп оқиды

Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі

(Оқушылар жетекші сұрақтар арқылы тақырыпты өздері ашады.)



Ауызша
Мадақтау
Тамаша,
Керемет,
Жарайсың
Өте жақсы.

Суреттер,оқулық



Сабақтың ортасы
(23-25 мин)
Жаңа білім



1-тапсырма.
1-топТ.Ж«Кейіпкерлер кестесі»әдісі

Кейіпкерлер

Портреті

Іс-әрекеті

2-топ: Т.Ж. Кейіпкерлердің образына талдау жасаңдар

Кейіпкерлер

Кейіпкерлердің образы

Кейіпкерлерге берілетін баға










2 -тапсырма Ж.Ж. Кімнің сөзі екенін табыңдар

Бала

әке

автор





































3 тапсырма Ж. «Егіннің бастары» өлең жолдарына өз тұжырымдамаларыңды жазыңдар

Тәрбиелік мәні бар өлең жолы

Өз тұжырым-
дамаңыз

Елде көп бұл бидайдай адам,- деді,


Тәкаппар, оны халық жаман, - дейді.
Қалпы емес тәкаппарлық данышпанның,
Тұтынба бұл мінезді,балам, - деді.










(3балл)._Дескриптор'>Дескриптор:
- талдау жасайды
-кейіпкерлерге баға береді
-кейіпкерлер іс-әрекетін талдайды
(3балл).
Дескриптор:
-кейіпкер сөздерін сәйкестендіреді
(3балл).
Дескриптор:
өлең жолына өз тұжырымын жазад
(4балл).



«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау


. Қ.Б «Мадақтау арқылы»
-жарайсың!
-керемет жұмыс жасадыңдар!
-керемет жетістікке жеттіңдер!


Бас бармақ арқылы бағалау



Оқулық

Кесте


Сабақтың соңы
8-10 мин

«Зырылдауық» әдісі
Оқушылар кезекпен тоқтамай адамның жақсы қасиеттерін айтып шығады




Ауызша
Бағалау









Кері байланыс: БББ кестесі
Бүгінгі күннің сөйлемі” рефлексия береді.
Маған сабақ ұнады....
Менің бүгінгі сабақтан алғаным.....
Маған сабақтың осы тұсы қатты әсер етті......
Үйге тапсырма: «Қарапайымдылық- қадірлі қасиет» эссе жазу


Оқушылар сабақ туралы өз пікірлерін білдіреді.




Бор,
Тақта,
Стикерлер


Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет