Сабақтың тақырыбы : Үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры, орта сызығы



бет1/5
Дата23.11.2022
өлшемі0.77 Mb.
#362756
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Байланысты:
геометрия .7сынып
10 БЖБ Информатика ЖБ, тжб-10, Интернетке длеректер жіберу

Қысқа мерзімді жоспар



7.2В бөлім: Үшбұрыштар



Мектеп:

Күні: 11.11.22

Мұғалімнің аты-жөні: Жаппарова Г.Ж

Сыныбы: 7В Б

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы :

Үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры, орта сызығы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

7.1.1.12
Үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры, орта сызығы анықтамаларын білу және оларды салу;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: - үшбұрыштың медианасының, биссектрисасының анықтамаларын біледі;
- үшбұрыштың биіктігін анықтайды;
Басым көпшілігі: - үшбұрыштың орта перпендикулярын біледі және есептер шығаруда қолданады;
- үшбұрыштың орта сызығына есептер шығарады;
Кейбір оқушылар: - Үшбұрыштарға орта сызық пен перпендикуляр сала алады.












Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының ісөәрекеті

Оқыту ресурстары

Басы
3 мин


Ортасы


2 минут


4 минут
8 минут


8 мин



Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, түгендеу,психологиялық дайындық жасау.
«Басбармақ әдісі»

Топқа бөлу: Оқушыларды «Санамақ» әдісі арқылы сандар жазылған геометриялық фигуралармен топқа бөлемін (І топ –«Биссектриса», ІІ топ- Медиана, ІІІ топ – Биіктік)
Әр топтан топ басшысын сайлап,оған бағалау парақшасы беріледі. Үй тапсырмасын «Сағат тілі» әдісі арқылы тексеру.

Жаңа сабаққа қажетті ұғымдарды адасқан әріптерді «Кеңістікте бағыт алу» арқылы табайық.


1.Медиана. 2. Биссектриса



Мұғалім оқушыларды сырттай бақылап, білім, білік дағдыларын анықтайды. Кері байланысқа шығады
Жаңа тақырыпты 3 топқа бөліп 5 минут оқуға беремін және әр топ бір- біріне сұрақтар қояды.
1-топ : Медиана
2-топ : Биссектриса
3- топ: Биіктік

Оқушыларға білім алудың «Жигсо» әдісін ұсынады. Әрбір топ әр түрлі жаңа мәліметті жан –жақты қарастырып, зерттеп игеруіне, сөйлеу, тыңдау дағдыларын дамытуға жағдай жасайды. Бағыт бағдар береді, сырттай бақылайды. Білім дағдыларын анықтайды.


Әр топ бір – біріне түсіндіреді.
«Бағдаршам» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау.
Тақырыпты ашу,ережелерді айтқызу.


Тапсырмалар : Жеке жүмыс , жұптық жұмыс топтық жұмыс
Оқушылар берілген тапсырмалары бойынша өздеріне тиісті есептерді ғана толтырады, берілген тапсырманың жауабын оқушылар «Елші» әдісі арқылы әр топтан бір-бір оқушы тапсырманы тексеруге келесі топқа барады.
Тапсырма 1
Суретте АВМ үшбұрышы берілген. ВК –АВС үшбұрышының биссектрисасы, ВС –КВМ үшбұрышының биссектрисасы. ∠АВМ-?



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
бағдарламасына сәйкес
тоқсан бойынша
Реферат тақырыбы
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
сәйкес оқыту
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
оқыту мақсаттары
білім беретін
Қазақстан республикасы
бағалау тапсырмалары
Қазақстан тарихы
жиынтық бағалаудың
республикасы білім
мерзімді жоспар
Жалпы ережелер
бекіту туралы
тоқсанға арналған
Қазақстан республикасының
рсетілетін қызмет
нтізбелік тақырыптық
жалпы білім
болып табылады
арналған жиынтық
Зертханалық жұмыс
оқыту әдістемесі
арналған әдістемелік
Мектепке дейінгі
Қазақ әдебиеті
қызмет стандарты
бағалаудың тапсырмалары
Инклюзивті білім
білім берудің
тақырыптық жоспар
пәнінен тоқсанға
туралы жалпы
Қысқа мерзімді
атындағы жалпы
пайда болуы
Жұмыс бағдарламасы
әдістемелік ұсыныстар
республикасының білім
қарым қатынас
Әдістемелік кешені