Сабақтың тақырыбы: Қ. Сәтбаев жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде?



Дата11.04.2022
өлшемі67.19 Kb.
#220227
түріСабақ
Байланысты:
АҚШ

Тексерілді:



Білім беру ұйымының атауы

Б.Садықов атындағы жом

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым

Педагогтің аты-жөні:

Жаналиева Г

Күні:

2.04.2022

Сынып: 8ә,б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым

Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру.

Сабақтың мақсаты

Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарын анықтап картаға орналастырады; Қ.И.Сәтбаевтың жан-жақты ғалым екенін талдап, ерекшеліктерін сипаттай алады;Қаныш Сәтбаевтың Қазақстанның ғылымын дамытудағы рөліне баға береді;

Құндылықтарға баулу

Құндылықтар:

-өзгенің еңбегін құрметтеу

-патриотизм

-ұлттық сана-сезім

-ынтымақтастық




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру




Ой шақыру

Сәйкестендіру тесті (ХХ ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым)


Сауатсыздық жойылсын қоғамы ұйымдастырылды

1924 ж

Алматы Қазақ кен металлургия инситуты ашылды

1934 ж

Республикада алғашқы дыбысты «Амангелді» фильмі қай жылы түсірілді

1938 ж.

Қазақстан халықтарының арасында жалпыға бірдей оқу міндетті болған жыл

1930-1931 жж

Алматы ауыл шаруашылық инситуты қай жылы ашылды

1930 ж

Бастапқы ынталандырушы материал


  1. Қаныш Сәтбаев туралы не білеміз?

  2. Бұл тұлға тарихта қандай еңбегімен белгілі?

Оқушылар түрткі сұрақтар арқылы тақырыпты өздері анықтайды.

Оқу мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Дискрептор:

Білім беру жүйесін хронология бойынша сәйкестендіреді


Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Қазақстан жастарының 1920-30 жылдардағы сауатсыздықты жою науқанына қатысуы

http://repository.enu.kz/handle/123456789/356



Жаңа білім



Мәтінмен жұмыс. ОқушыларҚ.И.Сәтбаевтың зерттеген өнеркәсіп салалары мен ғылыми зерттеулерін анықтап, олардың маңыздылығы туралы кестені толтырады.

1 тапсырма. Қаныш Сәтбаевтың Қазақстанның қоғамдық-саяси өмірін дамытудағы еңбектерін анықтаңыз.

Ғылымда







Экономикада











Әлеуметтік

салада










Мәдениетте











Қорытынды











«Жанды карта» әдісі: кескін картада оқушылар Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарының аумағын кескін картаға белгілейді.

2 тапсырма шарты:

  • Қ.И.Сәтбаевтың кемінде 3 зерттеген кен орындарының аумағын картаға белгілеу және атауын жазу;

Оқушыларға бүгінгі сабақтағы алған білімдерін қорытындылау үшін кестеге Қ.Сәтпаевтың тұлғалық қасиеттеріне түйіндеме жасайды.

№3 тапсырма.Қаныш Сәтбаевтың тұлғалық қасиеттерін түйіндемеде бағалаңыз.


Қаныш Имантайұлы Сәтбаев.

Білімі










Тұлғалық


қасиеттері












Қызметі













Баға беру

















Мәтінмен жұмыс
Дескриптор

- Ғылымдағы еңбектерін анықтайды;

- Экономикадағы еңбектерін анықтайды;

- Әлеуметтік саладағы еңбектерін анықтайды;

- Мәдениеттегі еңбектерін анықтайды;

- Қорытынды ой - түйін жазады;



Дескриптор:

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;


Дескриптор

 Алған білімі мен мамандығын анықтайды;

 Қызметін анықтайды;

Қаныш Сәтбаевтың тұлғалық қасиеттерін бағалайды;


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Өзін-өзі бағалау



https://www.youtube.com/watch?v=Wg0AgYPVDKM

Қаныш Сәтбаев. «Қазақтың Қанышы». «Тарих. Тағдыр. Тұлға»


https://www.youtube.com/watch?v=M1wjhiudFrs

Ұлт мақтанышы. Қаныш Сәтбаев. Деректі фильм. 2-бөлім

https://presidentlibrary.kz/kk/news/mngilik-el-alyptary-zhobasy-kanysh-stbaev

«МӘҢГІЛІК ЕЛ АЛЫПТАРЫ» ЖОБАСЫ. ҚАНЫШ СӘТБАЕВ

Қазақстан тарихы 9(8) сынып, З.Е.


Бекіту


Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма



XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка


Кері байланыс

« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Не білдім?

- Не білемін?

- Не білгім келеді?


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект



Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
Сабақ жоспары
бағдарламасына сәйкес
бағалауға арналған
Реферат тақырыбы
жиынтық бағалауға
Қазақстан республикасы
рсетілетін қызмет
арналған тапсырмалар
сәйкес оқыту
Жалпы ережелер
білім беретін
бағалау тапсырмалары
бекіту туралы
республикасы білім
оқыту мақсаттары
жиынтық бағалаудың
қызмет стандарты
тоқсанға арналған
Қазақстан республикасының
мерзімді жоспар
Қазақстан тарихы
арналған жиынтық
болып табылады
бағалаудың тапсырмалары
арналған әдістемелік
жалпы білім
Әдістемелік кешені
нтізбелік тақырыптық
Қазақ әдебиеті
пәнінен тоқсанға
Мектепке дейінгі
Зертханалық жұмыс
республикасының білім
оқыту әдістемесі
Инклюзивті білім
туралы хабарландыру
білім берудің
Жұмыс бағдарламасы
туралы жалпы
қазақ тілінде
Қысқа мерзімді
тақырыптық жоспар
пайда болуы
пәнінен тоқсан