Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары Сабақ мақсаттары Бағалау критериі Құндылықтарға баулу Пән аралық байланыс

Loading...


Дата06.04.2020
өлшемі169.88 Kb.
түріСабақ

Түркістан облысы, Жетісай ауданы, “№20 Т.Рысқұлов атындағы жалпы орта мектебі” КММ математика пәні мұғалімі Батанов О

Екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадраты

Сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

Сабақ мақсаттары

Бағалау критериі

Құндылықтарға баулу

Пән аралық байланыс

Алдыңғы білім

7.2.1.10 (ab)2 = a2 2ab+b2 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану

Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формуласын пайдаланады.

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан тәуелсіздігі және Нұр-Сұлтан.

Сын тұрғысынан ойлау, шығармашылық, жауапкершілік.

Информатика(алгоритм)

Көпмүшеге жіктеу. Ортақ көбейткіштерге жіктеу.

Барлық оқушылар:

Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формуласын біледі. Формулаға сүйеніп екі өрнектің қосындысы мен айырмасын жаза алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеп, өрнектей алады.

Кейбір оқушылар:

Формуланы пайдаланып көпмүше түрінде жіктеп жазады.

  • Сабақ барысы
  • Тапсырма

  • 1. (3а-2b)(3a+2b) өрнегін екі өрнектің квадратына келтіріңдер

    2. 4а2-100 өрнегін көбейткіштерге жікте



    3. Тепе-теңдікті дәлелдеуде екі өрнектің айырмасының квадратын қолдануға бола ма?

«Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың көңіл –күйін білу.

«Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.



Топтық жұмыс «Фишбоун» әдісі. Бір топ стикерге есептер жазады , екінші топ жауабын жазады.

2. тапсырма
  • (m+4)2 2. (c-b)2 3. (a-3)2 4. (f+3)2
  • (c-2)2 6. (b-4)2

  • Cаралау: «Қарқын» (Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс жасайды)

    ҚБ: «Мақтау мадақтау» тәсілі (формуланы жақсы пайдаландың, таңбасына мән беру керек еді)

БО: «Джиксо» әдісі арқылы берілген формуларды постерде қорғау. Кері байланыс Екі жұлдыз бір тілек

Жеке жұмыс: «Ромашка» әдісі.Оқушылар гүл жапырағын тереді, берілген есептерді шығарады

Саралау: «Жіктеу» (талаптары әртүрлі оқушылар)

ҚБ: «Пікір алмасу» әдісі арқылы(есепті жақсы құрастырдыңдар)

««Пазлдар» арқылы топқа бөлу, яғни қималар таратылады. Қималарды құрастыру арқылы бүгінгі тақырып ашылады. Сынып аралас топқа бөлінеді.

тапсырма

(2x-5y)2

c2 +2cd+d2

(0,3x+4y)2

(0,2a-5y)2

Үйге тапсырма

№ 5.5 есепті шығару формуланы жаттау.

Сабақтағы мақсатым екі өрнектің қосынды мен айырмасының формулаларын қолдану дескриптор арқылы қалыптастырушы бағалау.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадратының формуласын пайдаланады.

1 (ab)2 = a2 2ab+b2 қысқаша көбейту формулаларын жазады
  • Есептеуде формуланы қолдана алады.
  • Көпмүше түріне келтіре алады


Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін ызмет
Жалпы ережелер
ызмет стандарты
дістемелік кешені
бекіту туралы
туралы хабарландыру
біліктілік талаптары
кіміні аппараты
Конкурс туралы
жалпы біліктілік
ойылатын жалпы
мемлекеттік кімшілік
бойынша жиынты
жалпы конкурс
білім беретін
Барлы конкурс
республикасы білім
ызмет регламенті
ткізу туралы
конкурс атысушыларына
біліктілік талаптар
атысушыларына арнал
Республикасы кіметіні
идаларын бекіту
облысы кімдігіні
рсетілетін ызметтер
мемлекеттік ызмет
дістемелік сыныстар
Конкурс ткізу
стандарттарын бекіту
мемлекеттік мекемесі
Мектепке дейінгі
дебиеті маманды
дістемелік материалдар
білім беруді
жалпы білім
ауданы кіміні
конкурс туралы
мектепке дейінгі
рметті студент
облысы бойынша
мерзімді жоспар
мыссыз азаматтар
Мемлекеттік кірістер
Конкурс жариялайды
дарламасыны титулды
дістемелік кешен
ызметтер стандарттарын
разрядты спортшы
мелетке толма
директоры бдиев

Loading...