Сабақ тақырыбы: ВидеоПад редакторының мүмкіндіктері



Дата19.01.2023
өлшемі63 Kb.
#417403
түріСабақ
Байланысты:
4 класс Бейнежазу қмж
Рухани жаңғыру бағдарламасынң маңызы және оның қоғамға әсері, Виртуалды жергілікті желі VLA, тапсырма А-22--11

Қысқа мерзімді жоспар





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
4.3СБейне жасау

Мектеп:№233

Күні:18.01.23

Мұғалімнің есімі:Қосымбай А

Сынып:4 А

Қатысқандар
саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

ВидеоПад редакторының мүмкіндіктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.4.1 бейне роликтерді жасау

Сабақ мақсаттары

бейне жазу және ойнату үшін компьютерлік құрылғыларды қолдана алады

Бағалау критерийлері

Бейне файл жазады
Файлды ойнатады
Бейне жазубаның сапасын тексереді
Бейне жазбаның ұзақтылығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

• бейнемен жұмыс істеу үшін ішкі және сыртқы компьютерлік құрылғылардың мысалдарын келтіреді
Тақырыптық сөздік және терминология
Бейне, бейнежазба, бейнекөрініс, видеокамера, веб-камера, монитор, видеокарта, видео өңдеуші, бейне ойнатқыш, бейне редакторы, видео әсерлері, тақырыптары, видео көшуі, компьютердің ішкі және сыртқы құрылғылары.
Диалог / жазу үшін бірнеше пайдалы сөз тіркесі

  • Бейнені жазу үшін ….

  • Бейнені көру үшін ….

  • Камера үшін қажет ... бейне

  • Бейне трансформациясын қолдандым ... себебі ...

Әсерді таңдадым ... себебі ...

Құндылықтарға баулу

Өзін және басқаларды құрметтеу, әріптестік - жұптасып жұмыс істеу, топта, академиялық тұтастық - өз бетімен жұмыс істеу, ашықтық - оқушылар сабақ пен тапсырмалардың мақсаттарын дербес анықтай алады, жағдайды шеше алады.

Бұған дейін меңгерілген білім



Студенттер дыбыстық файлдарды орнатуға, бағдарламаларды іске асыруға, мәзірді, уақыт шкаласын пайдалануға болады. 3-бөлімде «Дыбысты өңдеу» оқушылары дыбысты жазуға және редакциялауға практикалық дағдыларды алды.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың басы
0-8 минут



Студенттердің қатысуын тексеру

Тұсаукесерді бастау. Мұғалім балаларға осы сабақтың мақсаты туралы түсіндіреді және балалар не істейтінін қысқаша түсіндіреді:


• Бұл сабақта біз бейнежазбаларды телефондарда бастаймыз, бірақ бұл кейбір ережелерге сәйкес орындалуы керек:
- жақтау түрлері;
- География;
- Назар ортасы;

Презентация (2 слайд)

Сабақтың ортасы
8-13 минут
14-25 минут

26-30 минут


30-35 минут



Студенттермен әңгімелесу:
Оқытушы балаларға бейнефильмдер мен фильмдер қалай жасалатынын және балалар туралы білетін қандай да бір бейне ережелерін сұрайды.
Оқытушы презентациядан 3 ережені көрсеткеннен кейін.

Тәжірибелік тапсырма


Мұғалім:
Енді бейне жазуды бастаймыз.
4 адамнан тұратын топтар бойынша бөлісу, әр топта смартфон болуы керек;
Содан кейін сабақта не істеп жатқаны туралы қысқа «Влог» жазыңыз;
Аяқтағаннан кейін, басқа топтар аяқталғанша күтіңіз;
Дұрыс ату ережелерін ұмытпаңыз!

Жеке тапсырма


Мұғалім балаларға видеокарта туралы айтып береді және жаңа тапсырма береді:
• Сіз білетін бейне және бейнемен байланысты қандай басқа құрылғылар?
• Жазу кітапшаларында кемінде 3 жабдық жазыңыз, содан кейін таңдаған әрбір жабдықтың мақсатын жазыңыз.
• Соңында, мұғалімге тапсырманы көрсетіңіз.

Тәжірибелік жұмыс



  • Бейнефайлдарды (бейне сұхбаттар) құрылғыдан компьютерге, атыңыздағы қалтаға көшіріп, оларды көріңіз.

  • Бір-біріне өзара көмек көрсетіңіз.

Бейнеңіздің сапасын бағалаңыз.

Презентация(3-5)
Презентация(6)

Презентация(7-9)



Сабақтың соңы
36-40 минут

Рефлексия.
Төңкерілген ағашты салу керек, содан кейін төмендегі ережелерді орындаңыз:
1) Интернетті және компьютерді, ноутбуктарды ғана пайдалана алмайсыз;
2) түбірі жоғарғы жағында болуы керек және бүгінгі сабақтың тақырыбы болуы керек;
3) сол жақта филиалдарын салу, жақсы меңгерген ақпаратты толтырыңыз;
4) ортасында филиалдар құрастырған кезде, сіз білетін тақырыптар туралы ақпаратты толтырыңыз, бірақ тереңірек зерттеу қажет;
5) құқық - мүлдем анық емес ақпарат;
6) 8 филиал болуы керек;
7) Ақыр соңында филиалдардың әрқайсысын санап, мұғалімге беріңіз.

Үй жұмысы:


Бір сценарий үшін сценарийге келіңіз. Жазу кітапшасындағы барлық мәліметтерді, соның ішінде диалогтар, камера және таңба орындарын және ережелерін жазыңыз.

Презентация(10-11)



Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс

Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау. Тапсырманы күрделендіруде әдістерді күрделендіре отырып, деңгейлеріне сай дайындау.

Сұрақтарға жауап ала отырып, бағалау критерийлері арқылы бағдаршам арқылы бағалау

Қазақ, орыс,ағылшын тіліне байланыстыру. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Білім беру ақпараттық ресурстарды басқа ресурстармен салыстырады.

Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?






Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бағдарламасына сәйкес
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
Реферат тақырыбы
бағалауға арналған
сәйкес оқыту
Сабақ жоспары
оқыту мақсаттары
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
білім беретін
бағалау тапсырмалары
Қазақстан республикасы
Қазақстан тарихы
жиынтық бағалаудың
мерзімді жоспар
тоқсанға арналған
республикасы білім
Жалпы ережелер
бекіту туралы
нтізбелік тақырыптық
арналған жиынтық
жалпы білім
болып табылады
Қазақстан республикасының
Зертханалық жұмыс
арналған әдістемелік
рсетілетін қызмет
оқыту әдістемесі
Мектепке дейінгі
Қазақ әдебиеті
бағалаудың тапсырмалары
Инклюзивті білім
Қысқа мерзімді
білім берудің
пәнінен тоқсанға
тақырыптық жоспар
қызмет стандарты
туралы жалпы
атындағы жалпы
пайда болуы
әдістемелік ұсыныстар
Жұмыс бағдарламасы
қарым қатынас
емтихан сұрақтары
пәнінен тоқсан