Сабақ тақырыбы Тригонометриялық функциялардың бұрыштардағы мәндері

Loading...


бет1/2
Дата30.03.2020
өлшемі1.45 Mb.
түріСабақ
  1   2

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия

Мектеп: №41 мл

Күні:22.01.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Мукашева РБ

Сынып: 9г

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тригонометриялық функциялардың бұрыштардағы мәндері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.1

тригонометриялық функциялардың анықтамаларын білу;



9.2.4.2

бірлік шеңбердегі нүктелердің координаталары () мен тригонометриялық функциялардың өзара байланысын білу;

Сабақ мақсаттары

Бірлік шеңбердегі нүктерлердің координаталары арқылы тригонеметриялық функциялардың мәнін келтіріп шығару.

Жетістік критерийлері

Синус функциялардың анықтамаларын біледі;

Косинус функциялардың анықтамаларын біледі;

Синус функциялардың анықтамаларын біледі;

Синус функциялардың анықтамаларын біледі;

Бірлік шеңберді салады;

Бірліу шеңберді қолданады;



Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминология

  • Бүрыштың синусы;

  • Бүрыштың косинусы;

  • Бірлік шеңбер; радиан; ширек; π саны; жарты шеңбер;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- Тригонометриялық функцияларды енгізу үшін сан түзуінен басқа жаңа математикалық үлгі ... деп аталады.

- В нүктесінің ординатасының ОВ радиусқа қатынасы α бұрышының … деп аталады.


Құндылықтарды дарыту

Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілік құндылықтары сабақ барысында дамыту

Пәнаралық байланыстар

Физика, химия, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары

Plikers бағдарламасы

Бастапқы білім


Тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрышының синусы, косинусы, тангенсі және котангенсі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут


Сабақтың ортасы


І. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу қажет.

  • Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау.

  • Сабақтың алдында сыныптағы психологиялық ахуалды жақсарту мақсатында оқушыларды тригонометриялық функциялардың атауы бойынша бөліп, «Бүгін қандай керемет күн» тренингін өткізу.

  • Топқа бөлу.

  • Үй тапсырмасы 4.28, тақтамен тексеру

ҚБ: «Шапалақтау» әдісі

Өзін-өзі бағалау парақтарын тарату.

Сабақ тақырыбы жазылып, сабақ мақсаты анықталады.

- оқушыларды топқа бөлеміз.

1-топ: Синус;

2-топ : Косинус;

3-топ: Тангенс;

ІІ. Өткенді қайталау

Plicers бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын орындап

Бағалауы-тақтада қорытындысы шығады

Тест сұрақтары



1. В нүктесінің ординатасының ОВ радиусқа қатынасы α бұрышының синусы ;

2. В нүктесінің абциссасының ОВ радиусқа қатынасы α бұрышының косинусы ;

3. В нүктесінің ординатасының абциссаға қатынасы α бұрышының тангенсі ;

4. В нүктесінің абциссасының ординатаға қатынасы α бұрышының котангенсі ;

ҚБ: «Шапалақтау» әдісі
III Жаңа тақырып

Бұл синус және косинустың сандық шеңбердің ширектердегі сәйкес таңбаларын құруға мүмкіндік береді.




Ширек

І

ІІ

ІІІ

ІV

cos t

+

-

-

+

sin t

+

+

-

-

Біз атап өткендей сандық шеңбердің теңдеуі



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2
Loading...


©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін ызмет
Жалпы ережелер
ызмет стандарты
дістемелік кешені
бекіту туралы
туралы хабарландыру
біліктілік талаптары
кіміні аппараты
Конкурс туралы
жалпы біліктілік
ойылатын жалпы
мемлекеттік кімшілік
бойынша жиынты
жалпы конкурс
білім беретін
Барлы конкурс
республикасы білім
ызмет регламенті
ткізу туралы
конкурс атысушыларына
біліктілік талаптар
атысушыларына арнал
Республикасы кіметіні
идаларын бекіту
облысы кімдігіні
рсетілетін ызметтер
мемлекеттік ызмет
дістемелік сыныстар
Конкурс ткізу
стандарттарын бекіту
мемлекеттік мекемесі
Мектепке дейінгі
дебиеті маманды
дістемелік материалдар
білім беруді
жалпы білім
ауданы кіміні
конкурс туралы
мектепке дейінгі
рметті студент
облысы бойынша
мерзімді жоспар
мыссыз азаматтар
Мемлекеттік кірістер
Конкурс жариялайды
дарламасыны титулды
дістемелік кешен
ызметтер стандарттарын
разрядты спортшы
мелетке толма
директоры бдиев

Loading...