Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
9.2А Тригонометрия
|
Мектеп:
|
Күні: 18.01.2023
|
Мұғалімнің аты-жөні: Сейтханова М.А
|
Сынып: 9Ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері
|
Оқыту мақсаттары
|
Оқушылар:
9.2.4.6бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру;
|
Сабақ
мақсаттары
|
бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсіндіру
|
Бағалау
критерийі
|
бірлік шеңбердің көмегімен тригонометриялық функциялардың жұптылығын (тақтылығын), периодтылығын , бірсарындылығын және таңбатұрақтылық аралықтарын түсінеді
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
синус, косинус, тангенс, секанс, косеканс, котангенс
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Академиялық шыншылдық, өзінің айналасындағыларға ашық, әділ қарым –қатынас және олардың құқықтарын құрметтеу. Сабақ үрдісінде сөйлеу мәнерін, математикалық тілді дұрыс қолданады. Оқушылардың бір –біріне көмек қолын созады.
|
Негізгі дағдылар
|
Сыни ойлау дағдылары
|
Бастапқы білім
|
Бұрыштың градустық және радиандық өлшемдері, шеңбер элементтері, тригонометриялық кесте
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу.
Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау.
Оқушылармен тригонометриялық функцияның мәндері бойынша «картоп» ойынын ойнау
Топқа бөлу. Синус , косинус, тангенс, котангенс
Өзін-өзі бағалау парақтарын тарату.
|
Бағалау парақтары
|
|