Сабақ тақырыбы Санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу

Loading...


Дата01.03.2020
өлшемі61.65 Kb.
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4А Пайыз


Мектеп «Күреңбел қазақ орта мектебі» КММ

Кербұлақ ауданы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сегизбаева Гульзира Талгатовна

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.34 берілген санның пайызын табу;

5.1.2.35 бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше табу;

5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу;


Сабақ

мақсаттары

Барлық оқушылар: Берілген санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Оқушылардың басым бөлігі: Санның пайызын табу және пайызы бойынша санды таба білуге есептер шығара біледі;

Кейбір оқушылар: Пайызға берілген мәтінді есептерді шығара алады;

Бағалау критерийлері

Санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Тiлдiк

мақсаттар

Тілдік мақсат

Оқушылар:

- санның пайызын табу және пайызының мәні бойынша санды табуды түсіндіре алады;

Пәнге қатысты лексика мен терминология

- пайыз;


- пайыздық қатынас;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- санның жүзден бір бөлігі ... деп аталады;

- пайызды ондық бөлшекпен өрнектеу үшін … керек;



Құндылықтарды

дарыту

« Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары: Индустриаландыру және экономикалық даму. Білім алушылар бір-бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз ойын нақты түсінікті айтуға қалыптасады.

Пәнаралық

байланыстар

Жаратылыстану, экономика, информатика

АКТ қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта


Бастапқы білім


пайыз, пайызды санға өрнектеу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

7мин



Ұйымдастыру кезеңі.

  1. «Шаттық шеңбері» тренингі арқылы сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату. Шеңбер құрып бір-бірімізге жақсы тілек тілеу арқылы сабақты бастаймын.

  2. Топқа бөлу: (теңге, рубль, доллар және эвра)

Әр топ өз топ басшысын тағайындайды, топ басшысына

бағалау парағы беріледі.


Білім дағдысы: талқылау, қолдану

Белсенді әдісі: «Сен маған, мен саған» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеремін №836

Кір жаю” әдісі өткен сабақты оқушы қалай түсінгенін еске түсіру мақсатында пайдаланады. (оқушылар жіпке ілініп тұрған, өздеріне ұнаған киімдерді таңдап,артындағы жазылған сұраққа жауап береді)



Сұрақтар

-Пайыз дегеніміз не?

Шаманың жүзден бір бөлігі

-Пайызды ондық бөлшекке қалай айналдырамыз?

Шаманы жүзге бөлеміз.

- Пайыздарды ондық бөлшек түрінде жазыңыз:













































-Ондық бөлшекті пайызға қалай айналдырамыз? 

Жүзге көбейтеміз.



-Ондық бөлшектерді пайыз түрінде жазыңыз:












































(f): Қолдау көрсетемін, марапаттаймын

Презентация слайд




Сабақтың ортасы

/25 мин/


Топпен жұмыс: (W)

Білім дағдысы: түсіну, қолдану

Белсенді әдісі: « Джиксо» әдісі арқылы бір сарынды тапсырмалар бердім
1) Мектептің бастауыш сыныптарында 360 оқушы оқиды, және бұл барлық мектеп оқушыларының 40 құрайды. Мектепте барлығы қанша оқушы оқиды?
2) Мектепте 90 оқушы француз тілін оқиды, бұл мектептегі барлық оқушылардың 15 құрайды. Мектепте қанша оқушы оқиды?

3) Қандай-да бір ақша соммасының 4-ы 2400 тг екендігі белгілі Ақшаның барлық соммасын тап?

4) Қант қызылшасының 16-ын қант құрайды.144 кг қант алу үшін неше килограмм қант қызылшасы керек?

5) Қандай- да бір ақша соммасының 4-ы 3000 тг екендігі белгілі Ақшаның барлық соммасын тап?

Критерий

Дескриптор

Ұпай

Санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Пайызды ондық бөлшекке немесе жай бөлшекке айналдырады;

1

Санды өрнек құрастырады

1

Берілген пайызы бойынша санды табады;

1

Жауабын жазады

1

(f): «Серіктестердің жауабы» топ басшыларымен кері байланыс жасайды

Сергіту сәтіне (Геометриялық фигуралармен пайыз есептерін құрастыру)

Жеке жұмыс: «Сұрақты таңда» әдісі

Деңгейлік тапсырмалар

Оқулықтағы А,В,С деңгейіндегі есептер беріледі.

Мақсаты: оқушы өз деңгейін аңықтауға және келесі деңгейге ұмтылуға мүмкіндік алуға және әрбір оқушыны көздеген мақсатына жетелеу
А деңгейі №850

Критерий

Дескриптор

балл

Санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Мәтінді оқып түсінеді

1

Пайызды ондық бөлшекке айналдырады

1

Санның пайызын табады

1


В деңгейі №861

Критерий

Дескриптор

балл

Санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Мәтінді оқып түсінеді

1

Пайызды жай бөлшекке айналдырады

1

Пайызы бойынша санды табады

1


С деңгейі №868

Критерий

Дескриптор

балл

Санның пайызын және пайызы бойынша санды таба алады;

Мәтінді оқып түсінеді

1

Мәтінге теңдеу құрайды

1

Пайызы бойынша санды табады

1

Интербелсенді тақта арқылы жауаптарын көрсетемін, оқушылар өз жауаптарымен салыстырады. «Бағдаршам» әдісімен бағаланады.


Презентация слайд

Оқулық

А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, З.Ә.Жұмағұлова



85-87 бет

Презентация




Сабақтың соңы

8 минут



Бекіту «Кім жылдам» әдісі


Э


М


А


К


Н


О


И
















240-тың бөлігі


630-тың бөлігі






9

60

6

60



90

9

0,5

Э

К

О

Н

О

М

И

К

А


Рефлекция «Қиын, қызық, құнды» әдісі бойынша іске асады.

Әр топ басшысы бағалау парағына тоқталып өтеді.

Бағалау парағы

Топ мүшелері

Үй тапсырмасы

Жеке жұмыс

Жұптық жұмыс

Топпен жұмыс

Кім жылдам

Қорытынды




















12-14 балл- Сен бүгін сабаққа керемет дайындықпен келіпсің!

8-11 балл- Мақсатына жетесің. Алға!

4-7 балл- Мен саған сенемін, әлде де саған дайындық керек.

Үйге тапсырма №854



Қосымша


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Білім алушылар сабақ бойы жеке және жұптық, топтық жұмыс жасайды. «Джиксо», «Сұрақты таңда» және «Кім жылдам?» белсенді әдістері арқылы қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмектеседі және деңгейі жоғары тапсырманы орындайды.


Оқушыларға тапсырмаларды орындату барысында қолдау көрсетіліп. Әр тапсырмаларға бағалау критерийлері мен дескриптор қойылды. Ауызша қолдау көрсетемін, марапаттаймын т.б.

Бағалау парақшасына сүйену



Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Саралау жұмыстары оқулықпен жұмыс. Әр тапсырмаға уақыт беру арқылы сабақта уақыт тиімді қолданады.


Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: «Мен саған сен маған» жұптық жұмысты шығарғанда оқушылар белсенді қатысты

2:Топтық жұмыс орындағанда оқушылар есептерді тез орындап шықты

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1: Сабақты жақсартуға саралау тапсырмалары ықпал ете алады

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушылардың жетістіктерін жұппен жұмыс істегенде байқадым

Қиындықтарын «ойлан, жұптас,бөліс» тапсырмаларын орындағанда байқадым



Достарыңызбен бөлісу:
Loading...




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
рсетілетін қызмет
Сабақ тақырыбы
Жалпы ережелер
қызмет стандарты
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
ғылым министрлігі
бекіту туралы
Әдістемелік кешені
туралы хабарландыру
тоқсан бойынша
Сабақ жоспары
бағалауға арналған
Қазақстан республикасы
жиынтық бағалаудың
тоқсанға арналған
Жұмыс бағдарламасы
біліктілік талаптары
әкімінің аппараты
арналған жиынтық
туралы анықтама
Қазақстан республикасының
білім беретін
республикасы білім
мамандығына арналған
қойылатын жалпы
Конкурс туралы
жалпы біліктілік
мемлекеттік әкімшілік
жиынтық бағалауға
бағалау тапсырмалары
арналған әдістемелік
Қазақстан тарихы
жалпы конкурс
қатысушыларға қойылатын
арналған тапсырмалар
бағалаудың тапсырмалары
мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті
пәнінен тоқсанға
әдістемелік кешені
Мектепке дейінгі
ортақ біліктілік
Қазақстан облысы
қызмет регламенті
ткізу туралы
конкурс қатысушыларына
біліктілік талаптар
мамандығы бойынша

Loading...