Сабақ тақырыбы Электр тізбегі дегеніміз не?



бет1/2
Дата05.05.2023
өлшемі391.93 Kb.
#561196
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Автобиография МАМА, Атагельдиева Аружан ББЦТ емтихан, 8 марта, Мажан Аружан 10 ә, Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс тарих пәні, 25.01., СРС Биохимия(рус), 1523547981, qr code, 1556787066

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
5-бөлім: Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Электрлік. Магниттілік

Мектеп:



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 3

Қатысқандар: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Электр тізбегі дегеніміз не?

Осысабақта
қолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасына
сілтемеу)

3.5.5.1- электр энергиясы көздерін анықтау
3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау
3.1.2.2 - ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтау
3.1.2.3 - экспериментті жоспарлау және жүргізу
3.1.2.4 - жүргізілген эксперимент нәтижесін құрылған жоспарға сәйкес диаграмма түрінде көрсету, қорытынды жасау

Сабақ мақсаттары

Оқушыларға электр энергиясы көздері мен түрлері жайлы әңгімелеу.

Бағалаукритерийлері

Электр энергиясы көздерін анықтайды

Тілдік мақсаттар

Электр құралдары, электр көздері, қуатты, толқынды , т.б.

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы білім алу.Жауапкершілік.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,қазақ тілі, математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Дыбыс, жарық.

Сабақ барысы

Сабақтың
жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
0-5мин

І.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып, бір-біріне тілек тілейді.
ІІ.Мотивациялық-қызығушылық кезеңі
Мақсаты:Электр құралдары жайлы жұмбақтар жасыру арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын ашу.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау.Бағалау критерийлерін құрастыру.



Слайд

Үлестірмелі парақтар



Сабақтың ортасы
5-35 минут

(Ұ) Оқушылардан үйде қандай электр құралдары бар екенін сұрау (компьютер, қысқа толқынды пеш, фен, теледидар т.с.с.). Бұл құралдардың жұмыс істеуі үшін не қажет? (Электр тогы немесе батарея).

(Ж) Өздері білетін электр құралдарын қуатты алатын көзіне байланысты жіктеп, кестеге толтыруды ұсыну.



Электр тогы (розеткаға қосылады)

Батарея (аккумулятор)

теледидар

телефон




ойыншық







(МК)Бейнематериал көру «Электр дегеніміз не?»
Бейнематериал тамашалағаннан кейін топта талқылау жүргізу.

(Ұ)Әңгімелесу.


-Электр қуатын неден алуға болады?
-Батареяда қуат қалай пайда болады?
-Батареяның қандай түрлерін білесіңдер? Батареяның қуаты таусылғанда не істеуге болады?
-Жарамсыз болған батареяны қайда тастау керек?
-Үйдегі розеткаларға ток қуаты қайдан келеді? (Сымдар арқылы электр станцияларынан).

(МК) Сурет немесе көрсетілім арқылы оқушыларға су электр станциялары туралы айту. Жергілікті жердің тұрғындарын энергиямен қамтамасыз ететін су электр станциялары туралы әңгімелесу.


(Т) Оқушыларды топтарға бөлу. Жел, атом, күн энергиясын өндіретін құрылғылар бейнеленген суреттерді мұқият зерттеп, қандай қуат көзі жайлы екендігін болжауды ұсыну. Бұл тапсырманы кейбірі болжау арқылы, кейбірі нақты білетін біліміне сүйеніп орындауы мүмкін.


(МК) Оқушыларға күн, жел, атом энергияларын қолдану туралы айту. Біздің елімізде, әсіресе, күн батареялары мен жел генераторларын қолданудың мүмкіндігі мол екенін түсіндіру, суреттер мен бейнежазба арқылы көрсету.


(Ө,Қ)Карточкамен жұмыс


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
бағдарламасына сәйкес
Сабақтың мақсаты
тоқсан бойынша
сәйкес оқыту
Реферат тақырыбы
бағалауға арналған
ғылым министрлігі
оқыту мақсаттары
Сабақ жоспары
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
білім беретін
бағалау тапсырмалары
Қазақстан тарихы
Қазақстан республикасы
мерзімді жоспар
жиынтық бағалаудың
тоқсанға арналған
жалпы білім
Зертханалық жұмыс
арналған жиынтық
нтізбелік тақырыптық
республикасы білім
арналған әдістемелік
Қысқа мерзімді
болып табылады
бекіту туралы
Қазақ әдебиеті
оқыту әдістемесі
Мектепке дейінгі
Қазақстан республикасының
Жалпы ережелер
Инклюзивті білім
білім берудің
бағалаудың тапсырмалары
атындағы жалпы
тақырыптық жоспар
пәнінен тоқсанға
туралы жалпы
рсетілетін қызмет
әдістемелік ұсыныстар
пайда болуы
қарым қатынас
коммуналдық мемлекеттік
пәнінен тоқсан
Суммативное оценивание
мемлекеттік мекемесі