Тарау:
Еңбек жағдайлары
Сабақ тақырыбы:
Еңбек қатынастары субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін білу не үшін қажет?
|
Мектеп: Көкшетау қаласы НЗМ
|
Уақыты: 40 минут
|
Мұғалімнің аты - жөні: Сатиев А.К.
|
Сынып: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары
| |
Сабақтың мақсаты
|
Еңбек жағдайларын анықтайды
Жұмыс беруші мен жұмысшының құқықтары мен міндеттерін талдайды
|
Тілдік мақсаттар
|
Құқықтық жағдайларды топта талқылайды (айтылым, жазылым дағдысы)
Диалогқа және жазылымға қажетті сөйлем құрамалары
Жұмыс берушінің құқықтары мен міндеттері: ...
Қызметкердің құқықтары мен міндеттері ....
Қызметкерге құқықтары мен міндеттерін білу маңызды, себебі ...
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Мектеп бағдарламасы көлемінде қоғамдық гуманитарлық пәндері бойынша алған білімдерін, күнделікті өмірдегі әлеуметтік тәжірибелерін және БАҚ көздерінен берілетін еңбек құқығы туралы ақпараттарды қолданады.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың қезеңдері
|
Сабақта орындалатын іс - әрекеттер
|
Оқыту ресурстары
|
Басы
7 мин
|
Еңбек қатынастары субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін білу не үшін қажет?
Б Сыныпқа бейне материал көрсетіледі («Жұмысқа қабылдау және еңбек шартын жасау»), сұрақтар қоя отыра сабақтың тақырыбы ашылады. Оқу мақсаттар мен жетістік критерийлері таңыстырылады.
Еңбек жағдайлары (жұмыс уақыты, тынығу уақыты, жалақы)
Жұмыс берушінің құқықтары мен міндеттері
Жұмыскердің құқықтары мен міндеттері
|
http://adilet.zan.kz
Жұмысқа қабылдау және еңбек шартын жасау
www.youtube.com/watch?v=SmG0uP3Fv8U
|
Ортасы
20 мин
|
Б «Әркім әркімді оқытады» («Броун қозғалысы»)
Жеребе бойынша әр оқушы еңбек құқықтары (жұмыс уақыты, тыңығу уақыты, жалақы) жазылған 1 «тілшеден» (қосымша 5) алады.Оқушылар 5 минут ішінде өз «тілшелеріндегі» ақпаратпен барынша көп оқушыны таңыстыруы және өзіде ақпараттарды жинауы қажет.
|