Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып азайтуды меңгереді. Көпшілік оқушылар: Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосып азайтуды меңгереді. Кейбір оқушылар: Жай бөлшектерді қосуға

Loading...


Дата01.12.2020
өлшемі16.07 Kb.
түріСабақ
Жай бөлшектерді қосу және азайту

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ондық бөлшектер, ондық бөлшектерге амалдар қолдану. Сынып: 5

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары 5.1.2.17 Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; (7 сағат берілген,1-сағат)

Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып азайтуды меңгереді. Көпшілік оқушылар: Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосып азайтуды меңгереді. Кейбір оқушылар: Жай бөлшектерді қосуға, азайтуға арнап мысалдар құрастырады.

Бағалау критерийлері Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып азайтудың анықтамасын айқындайды. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қосу,азайтудың анықтамасын айқындайды. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді жазба түрде қосып азайтады. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді жазба түрде қосып азайтады. Жай бөлшектерді қосуға,азайтуға арнап мысалдар құрастырады.

Тілдік мақсаттар 1. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру 2. Бөлімдері бірдей бөлшектер 3. Бөлімдері әртүрлі бөлшектер

Құндылықтарды

дарыту Құрбы-құрдастарына көмек беру, олардың пікірін тыңдау, Өз пікірін жеткізе білу, ұсыныстар айтамын.

Пәнаралық байланыстар №504 есеп арқылы география пәнімен байланыстырып оқушылардан жер шарын неліктен «көгілідір планета» деп атайтыны туралы пікірлерін сұраймын, жер шарының қандай бөлігі құрлық екенін есептеуге ұсынамын.

АКТ қолдану дағдылары Twig-Bilim сайты арқылы оқушыларға қосымша мәлімет көрсетіледі.

Бастапқы білім

Оқушылар жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді, қысқартуды біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Қолданылатын белсенді әдістер Қалыптастырушы бағалау Саралау Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин Ұйымдастыру: Сәлемдесу, оқушыларды топтарға біріктіру, оқушыларға сабақтың мақсатын түсіндіру. Сабақтың мақсаты жазып ілініп қойылады. Оқушылар 1,2,3,4,5,6 ке дейін санау арқылы 5 топқа біріктіріледі. Сабақтың мақсаты жазылған плакат.

10 мин 1.Сабақты берілген суретте кескінделген фигуралардың 1) неше бөлігі көк түспен; 2) неше бөлігі қызыл түспен; 3) неше бөлігі көк және қызыл түстермен боялған? Джигсо 2«Talk Partners (Әңгімелесуші серіктестер). Бейберекет жүру тапсырылады STOP дегенде тоқтап жақын тұрған оқушымен кездесу.Кездесуге келген оқушыға

4) неше бөлігі боялмаған ? -деген сұрақтар арқылы оқушыларды қорытынды шығаруға жетелеймін. 2. Әр топқа бес түрлі мәлімет (бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу, азайту...) тарқатылады. Топтар тақырыптың өзіне берілген бөлігін оқып топта талқылайды. 3.Топтан бір оқушы шығып келесі топқа барып түсіндіреді және сол топта қалып кетеді. 4. Ең соңғы қалған оқушы мүшелері түгел ауысқан өз тобына түсіндіреді. анықтаманы айтып береді.Тақырыптан түсінгенін әңгімелеп береді.

Сабақтың

ортасы


3 мин №500 есепті көрші отырған жұбымен ауызша орындау тапсырылады Екі жұлдыз,бір тілек

4 мин №502 .Амалдар орындау. Оқушылар есептерді ламинатталған қағаздарға маркермен жазып, жоғары көтереді, оқытушының жетектеуші сұрақтары арқылы, қателерін түзетіп отырады. 3.«Laminated criteria». 3. «Серпілген сауал» Сауал: Жай бөлшектерді қосқанда азайтқанда бөлімін не үшін өзгертпейміз? Ламинат-талған қағаздар.

7 мин 503-есеп «Тақтадағы граффити» әдісі арқылы орындалады. Бұл әдіс ойлау, шешім қабылдау; проблемаларды шешу қабілеттерін дамытады. Жалпы сипаттама Бұл әдісті қолдану кезінде оқушыларға есепті шығарып болып ойларын, идеяларын және ұсыныстарын жазу тапсырылады. «БББ» тұжырымдамасы арқылы өз үлестерін қосу, олар осы есеп туралы не ойлайды, не «біледі», нені «білгісі келеді» және тақырыпты талқылау қорытындысында олар нені «білгендігі» сұралады. «Тақтадағы граффити» Өзін-өзі бағалау Тапсырма бойынша сараланады, оқушыларға сөз арқылы қолдау көрсетіледі.

7 мин №504 Twig-Bilim cайтынан пайдаланып түсініктеме беремін. №504 1)Оқытушының түсіндірмелерінен, есептің шығару ретін анықтап отыру Есепті топпен бірігіп плакаттың бір бөлігіне жасау 2)Плакаттың екінші бөлігіне жаңадан есеп құрастырып жазу. Факт немесе пікір. 5. «Feed back Sandwich» Топтар жұмыстарын тақтаға іледі,және олардың жүмыстарына Өзінен оң жақта отырған топ «Ұнады, нені жақсарту керек, келешекте нені еске алу керек», сөз тіркестерін Дереккөздер арқылы саралау. Физика,география оқулықтары.Газеттер. Twig-Bilim сайты

пайдаланып пікір айтады.

Сабақтың

соңы

5 мин Post It жапсырмалар. Не үйрендім? Не оңай болды? Не қиын болды? Не білгім келеді? Жапсырмалар.



Саралау – оқушыларға қалай көбірек

қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті

жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды

жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір

оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес

қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын

оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала

отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият

теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды

есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде



қолданыла алады Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үші

Достарыңызбен бөлісу:
Loading...




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бойынша жиынтық
Сабақ тақырыбы
жиынтық бағалау
ғылым министрлігі
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
тоқсан бойынша
қызмет стандарты
бекіту туралы
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
Әдістемелік кешені
Қазақстан республикасы
тоқсанға арналған
жиынтық бағалаудың
туралы хабарландыру
жиынтық бағалауға
арналған жиынтық
бағалау тапсырмалары
арналған тапсырмалар
білім беретін
республикасы білім
Қазақстан республикасының
бағалаудың тапсырмалары
мерзімді жоспар
Қазақстан тарихы
пәнінен тоқсанға
Жұмыс бағдарламасы
арналған әдістемелік
біліктілік талаптары
әкімінің аппараты
Қазақ әдебиеті
туралы анықтама
Мектепке дейінгі
мамандығына арналған
нтізбелік тақырыптық
қойылатын жалпы
жалпы біліктілік
Конкурс туралы
мемлекеттік әкімшілік
болып табылады
оқыту әдістемесі
жалпы конкурс
Реферат тақырыбы
қатысушыларға қойылатын
Қазақстан облысы
әдістемелік ұсыныстар
әдістемелік кешені
тақырыптық жоспар

Loading...