Сабақ жоспары. Күні: Сынып: 9 ә Мектеп: Қ. Сәтбаев №6 жом



Дата02.01.2022
өлшемі1.14 Mb.
#147483
түріСабақ
Байланысты:
кмж
инклюзив 2, инклюзив 2, инклюзив 2, Психология ылымыны принциптері (2), орташа деңгей 5,6 күрделі 13 (1)


Сабақ жоспары




Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні: Сынып: 9 ә

Мектеп:Қ.Сәтбаев №6 ЖОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Қыдырбай А.А

Қатысқандар: ___ Қатыспағандар:_____

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:

Мәліметтер қоры

Сабақтың тақырыбы

§10. Кесте. Өріс және жазба туралы түсінік


Оқу

мақсаттары

9.2.2.2 электрондықкестедедеректербазасынжасау;

Сабақ мақсаттары

-электронды кестеде мәліметтер қорын құру

- электронды кесте элементтері туралы түсіну



Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу

Түсіну


Қолдану


Бағалау критерийі




  • Электронды кестеде мәліметтер қорын құрастырады

  • Электронды кесте элементтері туралы түсіну

Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • Кесте-таблица-table

  • Деректер базасы-Базы данных-Database,

  • Өріс-Поле-Field

  • Жазба – Запись-Record




  • Диалогқа/жазылымға қатысты тіркестер:

Кесте .........

Өріс дегеніміз

Жазба ...............

Құндылықтарға

баулу

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

Қарым-қатынас жасау қабілеті;

Жауапкершілік; өзгелердің мәдинетіне және көзқарастарына құрметпен қарау.

Пәнаралық

байланыс

ағылшын тілі,орыс тілі

Алдыңғы білім


Деректер базасы,Реляциялық ДБ,Иерархиялық ДБ, Желілік ДБ туралы білімі бар.



Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың ортасы

20 минут


I. Ұйымдастыру кезеңі

-Оқушылармен сәлемдесу,сыныпты түгендеу.



-Ынтымақтастық атмосферасын құру.

Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Жылы лебіз» әдісін қолданамыз.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді.


-Қауіпсіздік ережелерін ескерту
ІІ.Алдыңғы білімдерін тексеру

Өткен тақырып бойынша өтілген анықтама сөздерді сұрау. Сұрақ-жауап әдісі.



Оқу тапсырмалары:

  1. Деректер базасы басқару жүйесі (ДББЖ)- дегеніміз не?

  2. ДББЖ мүмкіндіктеріната.




  1. Деректербазасыбасқаружүйесі (ДББЖ)- дегеніміз не?

  2. ДББЖ мүмкіндіктеріқандай?




  1. Қызықтыақпараттарменбөлісу




Бағалау критерийі

Дескриптор

Мәлімет қорында қолданылатын терминдерді біледі


-сұрақтарға жауап береді


ІІІ. Жана тақырып.

- «Артығын алып таста»

Оқушыларға суреттер жинағын (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі. Олар суреттерге қатысты тақырыпты анықтауы керек.


Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне бағдар беру.

Бағалау критерийі

Дескриптор


Мәлімет қорымен байланысты терминдерді анықтайды




  • Тақырыпты ашады



Мұғалім слайд арқылы сабақты түсіндіреді.

Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне еске түсіру.
Ойлан

ЕхсеІ кестелік процессорында деректер базасын жасап, өңдеу бойынша алған білімді өмірде қалай қолдануға болады?

Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдеріңді күнделікті өмірде (үйде, мектепте, және т.б) қалай қолдануға болады деп ойлайсың? Нақты ұсыныстар, дәлеледі мысалдар келтір.

Реляциялық ДБ (кестелік)





ДБ деректер типі:

-мәтіндік – қарапайым мәтін жолы

-сандық –кез-келген түрдегі нақты, бүтін сан т.б.

-күні/уақыты- күні немесе уақыты
Тапсырма

Жаңа тақырып бойынша оқулықпен теориялық білім алуда кейбір оқушылар күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндермен жұмыс істей алады. Соған орай, жоба жасағанда идеялар ілгерітуге әр түрлі ресурстар ұсынады (интернет,оқулық)

Өріс1,Өріс2, Өріс3,Өріс4 өрістеріндегі деректер типін анықтаңдар:




Бағалау критерийі

Дескриптор


-Өріс1,Өріс2, Өріс3,Өріс4 өрістеріндегі деректер типін анықтайды


-Өріс1 өрістеріндегі деректер типін анықтайды.

-Өріс2 өрістеріндегі деректер типін анықтайды.

- Өріс3 өрістеріндегі деректер типін анықтайды.

-Өріс4 өрістеріндегі деректер типін анықтайды.




Google.Meet арқылы онлайн түрде өтті.

Оқулық ,жұмыс дәптері.


Слайд

–––––––––––––––







ҚОРЫТЫНДЫ




Бағалау критерийі

Дескриптор


-Сұрақтарға жауап береді


-Өріс дегенді анықтайды.

- Жазба дегенді анықтайды.

- Деректердің қандай типтері өрістерде мәндерді қабылдайтынын анықтайды.


Тапсырма:
Сөздікпен жұмыс

-Деректер базасы –

-Өріс-

-Жазба –


-Электрондық кесте –
Оқу тапсырмасын классрумда орындаңдар:


  1. Сұрақтарға жауап берейік. 4 сұраққа жауап жазыңдар. 63 бет.

  2. Талдап, салыстырайық. 64 бет. ДБ-ның жаңа терминдері: өріс, жазба,кілт, деректер түрлері және т.б. Қолданып сөзжұмбақ жасаңдар.



Оқушылар тапсырманы ойланып, талқылайды.

Алдын ала таратылған дескрипторлар бойынша оқушы өзін-өзі бағалайды.




Сабақтың соңы

5 минут


Рефлексия

«Ашық микрофон» әдісі

  1. Сабақтан қандай әсер алдыңдар?

  2. Сабақта өзіне не ұнады?

  3. Мен үшін қиын болды?



Оқушылар сабақта не түсінгендерін және нені білгілері келетінін айтады.

“Жеміс ағашы” әдісімен



Оқушылар чат арқылы кері байланыс жасайды.


Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
рсетілетін қызмет
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
Жалпы ережелер
Қазақстан республикасы
қызмет стандарты
бекіту туралы
жиынтық бағалауға
жиынтық бағалаудың
республикасы білім
тоқсанға арналған
бағалау тапсырмалары
Қазақстан республикасының
арналған тапсырмалар
Реферат тақырыбы
білім беретін
арналған жиынтық
бағдарламасына сәйкес
Әдістемелік кешені
болып табылады
мерзімді жоспар
бағалаудың тапсырмалары
туралы хабарландыру
Қазақстан тарихы
сәйкес оқыту
пәнінен тоқсанға
арналған әдістемелік
республикасының білім
Қазақ әдебиеті
оқыту мақсаттары
Мектепке дейінгі
нтізбелік тақырыптық
қазақ тілінде
Жұмыс бағдарламасы
жалпы білім
оқыту әдістемесі
білім берудің
Республикасы білім
әдістемелік ұсыныстар
Инклюзивті білім
пәнінен тоқсан
туралы анықтама
тақырыптық жоспар
Қысқа мерзімді