Сабақ: №36 Сынып: 10 «А, Б, С» Күні: Бекітемін: Мектептің оқу ісінің меңгерушісі

Loading...


Дата04.05.2021
өлшемі18.15 Kb.
түріСабақ

Сабақ: №36 Сынып:10 «А, Б, С» Күні: ___________________________
Бекітемін: ___________________
Мектептің оқу ісінің меңгерушісі

Тақырыбы: Экономиканы ұйымдастырудың типтері, дүниежүзілік шаруашылықтың басты орталықтары және аумақтық айырмашылықтары

Мақсаты: Дүниежүзілік шаруашылықтың басты орталықтары және аумақтық айырмашылықтары

Оқу құралдары: Оқулық, 10 сынып, д/ж саяси картасы, атлас

Сабақ түрі: Б.Б.Д.дамыту 
Оқыту әдістері: жұптық жұмыс, мәтінмен жұмыс, ой толғау, СТО стратег.
Сабақ барысы:

Уақыты, Блум


Сабақты ұйымдастыру формасы

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

2 мин
Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен амандасу

Оқушылардың көңіл-күйімен танысу

Амандасады
7 мин

Білу


Ой қозғау

Сұрақтар


Д/ж елдерін әлеуметтік-экономикалық даму деңгейлері жөнінен қалай жіктеледі?

Біздің еліміз дамуы жөнінен қандай елдер қатарына жатқызамыз?

Біздің елімізде шаруашылықтың негізін құрайды

Оқушылар сұрақ төңірегінде әңгіме өрбітіп, жаңа сабақтың мақсатын айқындайды

6 мин

Түсіну


Мағынаны тану

Оқулық мәтінімен жұмыс



  1. Елдің даму деңгейін сипаттайтын негізгі көрсеткіштер

  2. Шаруашылық құрылымының аумақтық айырмашылықтары

Оқушылар жұп болып мәтінмен танысады

15 мин


Қолдану

Әңгіме -диспут

Сұрақтар


  1. Ел типін анықтауға қандай көрсеткіштерге сүйенеді?

  2. Жалпы ішкі өнңм дегеніміз не?

  3. Д/ж ЖІӨ көлемі жөнінен жетекші елдерді атау

  4. ЖІӨ көлемі жоғары елдердің барлығын жоғары дамы,ан елдерге жатқызуға болады ма?

  5. «Қоныс аударған капитализм елдері» дегенді қалай түсінесіңдер?

  6. Бұл топтағы елдердің экономикалық дамуына, шаруашылық құрылымында қандай ерекшеліктер бар?

  7. Дамушы елдердің қандай топшалары бар? Олардың басты ерекшеліктері қандай?

Оқушылар сұрақтар төңірегінде әңгіме өрбітеді

7 мин


Талдау

Сен қалай ойлайсың?

Кестемен жұмыс

ЖІӨ-нің жан басына шаққандағы көрсеткішіне қандай факторлар әсер етеді? 18-кестедегі мәліметтерін пайдаланып, нақтылау

Ой бөліседі, өз ойларын жеткізе алуға жұмыстанады

6 мин


Жинақтау

Терминмен жұмыс



  1. ЖЖӨ-

  2. ЖІӨ-

  3. ЖҰӨ-

  4. ЖІӨ-нің жан басына шаққанда –

  5. Дамыған елдер –

  6. Дамушы елдер –

  7. Үлкен жетілік –

  8. Қоныс аударған капитализм-

  9. Өтпелі экономика –

Терминдерге жауап беру

3 мин
Рефлексия

Бір-бірлерін бағалау «Мадақтау арқылы»

Стикер арқылы кері байланыс



Оқушылар бір-бірлерін бағалайды, стикерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазып қалдырады

Достарыңызбен бөлісу:
Loading...




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
рсетілетін қызмет
ғылым министрлігі
Жалпы ережелер
қызмет стандарты
тоқсан бойынша
бекіту туралы
бағалауға арналған
Әдістемелік кешені
Сабақ жоспары
тоқсанға арналған
туралы хабарландыру
жиынтық бағалаудың
жиынтық бағалауға
арналған жиынтық
Қазақстан республикасы
бағалау тапсырмалары
арналған тапсырмалар
Қазақстан республикасының
бағалаудың тапсырмалары
республикасы білім
білім беретін
пәнінен тоқсанға
Жұмыс бағдарламасы
Қазақстан тарихы
біліктілік талаптары
арналған әдістемелік
әкімінің аппараты
туралы анықтама
мамандығына арналған
қойылатын жалпы
мерзімді жоспар
жалпы біліктілік
Конкурс туралы
Қазақ әдебиеті
мемлекеттік әкімшілік
Мектепке дейінгі
жалпы конкурс
оқыту әдістемесі
қатысушыларға қойылатын
Қазақстан облысы
әдістемелік кешені
болып табылады
мамандығы бойынша
ортақ біліктілік
қызмет регламенті
пәнінен тоқсан

Loading...