N-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері

Loading...


бет1/2
Дата22.11.2020
өлшемі1.03 Mb.
түріУрок
  1   2

11.2А Степени и корни. Степенная функция


Колледж: МКҚМ «Жоғары агротехникалық колледжі»

Күні: 23.11.2020 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Таныркулова С.К.

Топ: 11 элеватор

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың түрі:

ПЖ

Сабақ тақырыбы

Тема урока

n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері.

Корень n-й степени и его свойства.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.2.1.1 n-ші дәрежелі түбір және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамасын білу;

11.2.1.2 n-ші дәрежелі түбір қасиеттерін білу.



Оқыту мақсаттары

n-ші дәрежелі түбірдің және n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің анықтамаларын білу; құрамында n-ші дәрежелі түбірлер бар алгебралық өрнектердің мүмкін мәндер жиынын анықтау; n-ші дәрежелі арифметикалық түбірдің қасиеттерін білу; сандық өрнектердің мәндерін есептеу үшін n-ші дәрежелі түбірлердің қасиеттерін қолдану.

Бағалау критерийлері

өрнектердің мәнін табу үшін n-ші түбір қасиеттерді қолданады.

Тілдік мақсаттар

Студенттер:

-функциясының графиктерің оқыйді, яғни оның графигі бойынша функцияның қасиеттерін сипаттау;

-түбірімен өрнектердің мәндерін табу кезінде және өрнектерді түрлендіруді жүзеге асыру кезінде түбірлік қасиеттерді пайдалануды негіздеу;

-түбірлік мәндерді салыстыруды дәлелдеу;

-өрнектерді түрлендіруді орындау кезінде дәреже қасиеттерін рационалды индикатормен қолдануды негіздеу;

-иррационал теңдеулер мен теңсіздіктерді шешуге түсінік беру.



Пәндік лексика мен терминология:

бүтін көрсеткішті қуат функциясы;

бүтін көрсеткішті қуат функциясы графигі;

текше тамыр;

үшінші дәрежедегі түбір, т.б., n-ші дәрежелі тамыр;

санның n-ші тақ дәрежесінің түбірі;

санның n-ші жұп дәрежесінің түбірі;

теріс емес саннан n-ші табиғи дәреженің n non 2 арифметикалық түбірі;

n-дәрежедегі тамырды шығару;

рационалды индикаторы бар дәреже;

рационалды көрсеткішпен дәреженің қасиеттері;

иррационал теңдеу;

қисынсыз теңсіздік.

Диалог пен жазу үшін пайдалы өрнектер:

теңдеудің бір түбірі бар, өйткені ...;

... санның түбірі ..., бірақ арифметикалық түбір емес;

теңдеудің екі түбірі бар, өйткені…;

сан ... санның ... дәрежесіндегі ... түбірі ... бастап ...;


Құндылықтарды дарыту

Өзін-өзі бағалау, өзара бағалауды ұйымдастыра отырып, өзін және өзгені құрметтеуді, жұптық жұмыс арқылы пікір алмаса білуге дағдыландырамын.

Пәнаралық байланыстар

Физика, химия.

Бастапқы білім

Дәреженің қасиеттерің, теңдеулерді, теңдеулер мен теңсіздіктер жүйесін шешу әдістерін білу.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(білу)


Теориялық білім

Теоретическое обоснование

Тәжірибелік бөлім

Практическая часть


I. Ұйымдастыру кезеңі.

Студентермен амандасып, түгендеу.



Сабақ тақырыбымен таныстыру, студентермен бірге сабақ мақсатын анықтау таныстыру:

Өткен тақырыпты қайталау.






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2
Loading...


©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін ызмет
Жалпы ережелер
ызмет стандарты
дістемелік кешені
бекіту туралы
туралы хабарландыру
бойынша жиынты
біліктілік талаптары
кіміні аппараты
жалпы біліктілік
Конкурс туралы
ойылатын жалпы
мемлекеттік кімшілік
білім беретін
жалпы конкурс
Барлы конкурс
республикасы білім
ызмет регламенті
ткізу туралы
конкурс атысушыларына
біліктілік талаптар
атысушыларына арнал
дістемелік сыныстар
идаларын бекіту
Республикасы кіметіні
облысы кімдігіні
рсетілетін ызметтер
мемлекеттік ызмет
мемлекеттік мекемесі
Мектепке дейінгі
стандарттарын бекіту
Конкурс ткізу
дебиеті маманды
мерзімді жоспар
білім беруді
дістемелік материалдар
жалпы білім
ауданы кіміні
мектепке дейінгі
конкурс туралы
облысы бойынша
рметті студент
мыссыз азаматтар
Мемлекеттік кірістер
дарламасыны титулды
Конкурс жариялайды
дістемелік кешен
ызметтер стандарттарын
разрядты спортшы
мелетке толма
директоры бдиев

Loading...