"Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті



Pdf көрінісі
Дата19.01.2023
өлшемі0.84 Mb.
#417365
түріСабақ
Байланысты:
Құлагер поэмасының композициясы мен сюжеті



Автор: Кадырова Эльмира Абдикамаловна
Пән: Қазақ әдебиеті
Сынып: 9-сынып
Бөлім: Адам жанының құпиясы
Тақырып: "Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті
Оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтемеу):
әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау
Сабақтың мақсаты:
Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды
Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып
талдай алады;
Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады;
Тілдік мақсаттар:
Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге
Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты
Күтілетін нәтиже:
Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады.
Бағалау критерийлері:
-Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды
-Композициялық желі құрылымын игереді.
Құндылықтарды
дарыту:
Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену
АКТ-ны қолдану
дағдылары:
Интербелсенді тақта
Пәнаралық байланыс:
Тарих,география
Бастапқы білім:
Ақын І.Жансүгіров туралы біледі.
Сабақ барысы
Сабақ
кезеңдері
Жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
(4 минут)
Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру
Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы
бағалау жасау.
Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау
http //adebiportal kz/kz
Сабақтың ортасы
(25 минут)
Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша.
Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын
алады.
А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады.
Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға
Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін
дайындайды
В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген?
Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен
таныстыру
https //martebe.kz
Сабақтың соңы
(4 минут)
Сабақты бекіту.
Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі
Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз
тапсырады.
1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б,
Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды.
Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау.
Әдістер жинағы


Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Рефлексия
(3 минут)
"Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында
оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете
алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©melimde.com 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
бағдарламасына сәйкес
тоқсан бойынша
ғылым министрлігі
сәйкес оқыту
бағалауға арналған
Реферат тақырыбы
Сабақ жоспары
оқыту мақсаттары
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
білім беретін
бағалау тапсырмалары
Қазақстан республикасы
Қазақстан тарихы
жиынтық бағалаудың
мерзімді жоспар
тоқсанға арналған
республикасы білім
Жалпы ережелер
бекіту туралы
нтізбелік тақырыптық
жалпы білім
арналған жиынтық
болып табылады
Қазақстан республикасының
Зертханалық жұмыс
арналған әдістемелік
Мектепке дейінгі
оқыту әдістемесі
рсетілетін қызмет
Қазақ әдебиеті
Қысқа мерзімді
бағалаудың тапсырмалары
Инклюзивті білім
білім берудің
тақырыптық жоспар
пәнінен тоқсанға
атындағы жалпы
туралы жалпы
қызмет стандарты
пайда болуы
әдістемелік ұсыныстар
Жұмыс бағдарламасы
қарым қатынас
коммуналдық мемлекеттік
емтихан сұрақтары