Бекітемін:
Директордың ОІЖО
Жолдыбаева В.Е.
__________________
«Дүние» колледжі
Оқу сабағының жоспары
(теориялық немесе өндірістік оқыту)
Дүкенбай Досжан «Төрт патшаны көрген кейуана»
Модуль/пән атауы: Қазақ тілі мен әдебиеті
Дайындаған педагог: Г.Б.Мұханбетқалиевв
2023 жылғы «24» сәуір
Курс, топ: 1 БББ (орыс)
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың мақсаты, міндеті: Шығармада көтерілген жалпыадамзаттық мәселені айқындау;
Оқу – жаттығу процесінде күтілетін нәтиже: тақырып пен көтерілетін мәселені болжай алады.
Қажетті ресурстар: интернет материалдары
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру: (Елбасының нақыл сөздерін талқылап, жаһандық деңгейде ой бөліседі.)
1.Ынтымақ кеткен жерден - ырыс, бірлік кеткен жерден - береке кетеді.
2.Бой салыстыратын заман емес, ой салыстыратын заман.
3.Отанды қорғау дегенде алдымен әкеңді, балаңды, анаңды қорғау. Соларды қорғау - Отанды қорғау
4.Болашақ - білімді жастар қолында
5. Тәуелдінің соры қалың, тәуелсіздің бағы басым.
6. Тәуелді елдің сұлтаны болғанша, тәуелсіз елдің ұлтаны бол!
Жаңа сабақ. (дәптерге жаздыру)
Тапсырмалар
1-тапсырма Сұрақтардың жауабын болжаммен тауып сәйкестендіріңіз.
2-тапсырма Хикаят үзінділерге сай мақал-мәтел айтыңыз.
...Президаент жылдам еніп,жақындап келіп сәлемдесті. -Ой,апа,жасыңыз нешеде?- деді. -Тоқсанның үстіндемін балам,жүзге жуықтадым.Көзім нашарлап,бет жүзіңді анық көре алмай тұрмын,балам!
(Жасында байқары жоқтың, Жасы өткенде айтары жоқ.
Қариясы бардың қазынасы бар)
3-тапсырма (шығармадан эпитет (сын есім+зат есім, күнәлі пенде), теңеу – дай, - дей,-тай,--тей жұрнақтары жалғану арқылы жасалады.)
https://bilim-all.kz/article/14619-Tort-patshany-korgen-keiuana (осы сілтемегі мәтіннен анықтайды)
4-тапсырма
«Егер мен патша болсам...» тақырыбында эссе жазу
Қорытынды:
«Аналарға мың алғыс!» (әр студент өз анасына алғыс білдіреді, әсерлі, шынайы алғы білдірген студент марапатталады)
Үй тапсырмасы:
И.В.Сталин
Н.С.Хрущев
Д.А.Қонаев
Н.Ә.Назарбаев осы шығарма кейіпкері Жәмилә әжейдің көрген төрт патшасы туралы мәлімет жазып келу.
Достарыңызбен бөлісу: |