5В011300-Биология мамандығының 4-курс студенті Құралбай Ғазизаның өндірістік іс-тәжірибе есебі

Loading...


Дата27.02.2021
өлшемі26.05 Kb.

5В011300-Биология мамандығының 4-курс студенті

Құралбай Ғазизаның өндірістік іс-тәжірибе

ЕСЕБІ





21.09 – 09.12.2020 ж

Алматы қаласы, Алмалы ауданы №58 жалпы білім беретін мектепте өндірістік іс-тәжірибеден өттім



Пән мұғалімі

Егизбаева Г



Практика жетекшісі

Демеуова Л



Биология пәнінен

8а, 8б сыныбына сабақ бердім



Сынып жетекшісі

8ә сыныбы. 25 оқушы



8 сыныптар бойынша

22 сабақ өткізілді.



Сынып жетекшілік тәрбие сағат саны

10



Ашық сабақ тақырыбы:

Ағзаның ішкі ортасы. (қан, лимфа, ұлпа сұйықтығы) және оның ағза тұрақтылығын ұстаудағы маңызы.

Лимфа жүйесі





Платформа, әдіс-тәсілдер, педтехнологиялар

Zoom, диалог, АКТ, Online Mektep, WhatsAPP, Заманауи педагогикалық технологияларды пайдаландым, презентациялар жасап, «You Tube» желісінен видеоларды пайдаландым












Күні

Тақырыптар

Оқу мақсаты

Қолданылған әдіс-тәсілдер, педагогикалық технологиялар, дидактикалық материалдар, платформа, АКТ, кездескен қиыншылық

Баға

11.09.2020

Жасушаның құрамындағы органикалық заттар. Мономерлер мен полимерлер арасындағы айырмашылық.

8.4.1.1 биологиялық мысалдарды пайдаланып, полимерлер мен мономерлер арасындағы айырмашылықты сипаттау

«ZOOM»платформасы, «Күнделік-kz»» Microsoft Power Point(презентация), «YouTube»желісінен танымдық видео көрсеттім», «Деңгейлеп оқыту технологиясы»бойынша деңгейлік тапсырмалар

10

18.09.2020

Нәруыздар, қасиеттері мен қызметтері

8.4.1.3 нәруыздардың қасиеттері мен биологиялық қызметтерін сипаттау

«WhatsApp» желісі, «Күнделік-kz»» Microsoft Power Point(презентация), «Google формы» арқылы биологиялық диктант тапсырмалары , «сәйкестендіру» тапсырмасын құрастырдым, «Дамыта оқыту» технологиясы

10

25.09.2020

Саңырауқұлақтар патшалығы. Зең саңырауқұлағы: мукор, пеницилл. Біржасушалы саңырауқұлақтар – ашытқы. Көпжасушалы саңырауқұлақтар. Қалпақшалысаңырауқұлақтар. Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар.

8.1.1.2 саңырауқұлақтардыңерекшелікбелгілерін сипаттау


«WhatsApp» желісі,

«ZOOM»платформасы,

«Quizizz» платформасымен викториналық сұрақтар алдым, Шаталовтың «Тірек сызба» технологиясы


10

02.10,2020

Жауын құртының, сиырдың және адамның асқорыту жүйесінің құрылысы.

Модельдеу «Адамның,сиырдың және жауынқұртының» асқорыту жүйесінің құрылысын салыстыру.



8.1.2.1 омыртқасыздар, күйіс қайыратын жануарлар мен адамның ас қорыту жүйесінің құрылысын салыстыру

Сабақты өткен тақырыпқа шолу жасау арқылы бастадым. Кестемен жұмыс, Суреттер сөйлейді әдісі, Эмоджи әдістерін қолдандым. Тірек-сигналдар технологиясын пайалану арқылы тапсырма берілді. Сабақ Zoom, ОnlineМektep платформасы арқылы өткізілді.Кездескен қиыншылықтар- кейбір оқушылардың сабаққа қосыла алмауынан WhatsApp желісі арқылы тапсырма берілді.

10

09.10.2020

Тамақтану гигиенасы. Асқорыту мүшелерінің жұқпалы аурулары және олардың алдын алу. Таға мнан уланудың алдын алу. Алғашқы жәрдем шаралары. Ішек құрт ауруларының алдын алу.

8.1.2.4 асқорыту жолы ауруларының себептерін және астан улану себебін анықтау


«WhatsApp» желісі, «Күнделік-kz»» Microsoft Power Point(презентация), «ашық микрофон» әдісімен сұрақ-жауап алдым. «Проблемалық оқыту технологиясы» бойынша проблемалық сұрақтар қойылды, «Еркін әңгіме»

10

16.10.2020

Авитаминоз, гиповитаминоз және гипервитаминоз.А авитаминоздағы ақшам соқыр, В1 авитаминоздағы бери – бери ауруы, С авитаминоздағы қырқұлақ , Д авитаминоздағы мешел аурулары.

8.1.2.7 азық – түлік құрамындағы С дәруменін анықтау

Психологиялық ахуал қалыптастырып,жаңа тақырыпты презентация арқылы түсіндірдім.Тапсырмаларды орындау барысында «Айырмашылығы неде?»,«Алдын-ала берілген атаулар» әдістерін қолдандым . Проблемалы оқыту технологиясын сабақ барысында қолдандым .Сабақ WhatsApp ,OnlineMektep платформалары арқылы жүргізілді.

10

23.10.2020

Ағзаның ішкі ортасы. (қан, лимфа, ұлпа сұйықтығы) және оның ағза тұрақтылығын ұстаудағы маңызы.

Лимфа жүйесі



8.1.3.5 лимфа жүйесін және қан, ұлпа сұйықтығы мен лимфа арасындағы өзара байланысты сипаттау

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.Презентация арқылы жаңа сабақтың тақырыбын түсіндіру.OnlineMektep арқылы деңгейлік тапсырмаларды орындату.WhatsApp платформасы арқылы кері байланыс жасау.


10

30.10.2020

Қан жасушаларын формасына, мөлшеріне, санына және ядросының болуына қарай салыстыру. Зертханалық жұмыс «Әр түрлі ағзалардың қан жасушаларын зерттеу».

8.1.3.2 дайын микропрепараттар арқылы әр түрлі ағзалардың қан жасушаларының құрылыс ерекшеліктерін зерттеу


Психологиялық ахуал қалыптастырдым."Шаттық шеңбер"әдісі арқылы . "Веер" әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын тексердім. Жаңа тақырыпты мәтінмен жұмыс арқылы түсіндірдім.Сәйкестендіру,кестені толтыр,биологиялық диктант сияқты тапсырмаларды орындады.Үй тапсырмасын OnlineMektep платформасы арқылы орындады. WhatsApp платформасы арқылы кері байланыс жасадым.

10

06.11.2020

Иммунитет. Гуморальдық және жасушалық иммунитет. Лейкоциттердің түрлі типтері және олардың қызметтері. Т – және В- лимфоциттердің әрекет етуі.

8.1.3.3 лейкоциттердің түрлі типтерінің қызметтерін сипаттау

8.1.3.4 гуморальдық және жасушалық иммунитетті салыстыру



«Online-Мектеп» платформасы бойынша BilimLаnd тапсырмалары,

«WhatsApp» желісі, «Күнделік-kz»» Microsoft Power Point(презентация), «Quizizz» платформасынан тест



10

13.11.2020

Қан топтары. Қан құю. Резус – фактор. Агглютинация. Резус – конфликт.

8.1.3.7 агглютинация және резус-конфликт механизмдерін түсіндіру

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.Презентация арқылы жаңа сабақтың тақырыбын түсіндіру.OnlineMektep арқылы деңгейлік тапсырмаларды орындату.WhatsApp платформасы арқылы кері байланыс жасау.

10

20.11.2020

ЬЖБ




«Google формы» арқылы бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын жасадым

10

27.11.2020

Қантамырлар жүйесінің түрлері. Ашық және тұйық қанайналым жүйелері. Үлкен және кіші қанайналым шеңберлері. Адамның қанайналым жүйесі.


8.1.3.10 жануарлардың қантамырлар жүйесі түрлерін сипаттау



«Жүрек лебізі»әдісі,«Кім жүйрік» әдіс түрлерін қолдандым.Кітаппен жұмыс,биологиялық диктант ,жазбаша ,ауызша тапсырмалар орындады.Дамыта оқыту технологиясын пайдаландым.

Кездескен қиыншылықтар-интернет желісінің нашар болуы.OnlineMektep платформасында оқушылардың өз бетінше тапсырмаларды орындауы.



10

04.11.2020

Зертханалық жұмыс «Дене жаттығуларының жүрек жұмысына әсерін зерттеу»

8.1.3.11 дене жаттығуларының жүрек жұмысына әсерін зерттеу

«Ішкі ,сыртқы шеңбер» әдісі, «Миға шабуыл» әдісі, «Кинометафора» әдісі, «Сандар сөйлейді» әдісі арқылы сабақты онлайн форматында жүргіздім.

Деңгейлеп оқыту технологиясын пайдаландым.



OnlineMektep платформасында оқушылардың өз бетінше тапсырмаларды орындауы.Кездескен қиыншылықтар-оқушылардың интернент желісінің нашарлығына байланысты толық қатыспауы.

10



Биология сабағын өткізу барысында, желілік платформалардың алуантүрлілігі оқушылардың білімін бағалауда өз үлесін тигізді. «WhatsApp» желісі арқылы оқушылармен байланыс жасап, «Online-Мектеп», «ZOOM» сынды платформаларда сабақ беру кезінде видеоконференциялар өткізіп, оқушылармен тікелей жұмыс жасауға мүмкіндік алдым. БЖБ,ТЖБ кезінде де өзіндік ерекше формат жүзеге асып, онлайн түрде «Google формы» платформасымен тапсырмалар бердім. Оқушыларға қатты ұнады, менің де уақытым үнемделді. Кездескен қиындықтар қатарына желілік ақаулар, сеть тартпауы болды. Бұл іс-тәжірибелік сабақ беру кезінде студенттердің теориялық білімдерін практикада ұштастыруға, одан бөлек эпидемиологиялық жағдайда да сабақ беру мүмкіндігіне қол жеткізіп, мұғалім ретінде сезінуге көп көмек берді деп ойлаймын.

Сынақ сабағы ұлттық дәстүрге, пәнаралық байланысқа оқытудың техникалық құралдарын пайдалануға, презентациялар жасап сабақ өткізуге, сабақты бекіту барысында тапсырмалар орындатуға көп көңіл бөлдім және сөзжұмбақтар (кроссвордтар мен сканвордтар), тесттік тапсырмалар дайындадым, ол тапсырма түрлерін тек документ түрінде емес, цифрлық платформалар көмегімен жасадым, оқушылар да сәтті тапсырды, көрнекіліктерді мол және тиімді пайдалануға тырыстым. Сабақ беру барысында қиындық тудырған мәселелерге желілік ақаулар, байланыстың нашарлығы болды. Оқушылармен тез тіл табысып кеттім, оқушылар да жақсы қабылдады. Тәлімгерім Лязат апай мен мектептегі жетекшім Бақытгүл апай өзіндік ақыл кеңестерін беріп, қолдап, пікірін білдіріп, жол сілтеді; әділ бағалады деп ойлаймын.

Құралбай Ғазиза 06.12.2020

Достарыңызбен бөлісу:
Loading...




©melimde.com 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
Сабақ тақырыбы
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
бойынша жиынтық
ғылым министрлігі
қызмет стандарты
жиынтық бағалау
бекіту туралы
Әдістемелік кешені
туралы хабарландыру
Сабақ жоспары
тоқсан бойынша
бағалауға арналған
Қазақстан республикасы
жиынтық бағалаудың
тоқсанға арналған
Жұмыс бағдарламасы
республикасы білім
Қазақстан республикасының
білім беретін
біліктілік талаптары
арналған жиынтық
әкімінің аппараты
жиынтық бағалауға
туралы анықтама
мамандығына арналған
бағалау тапсырмалары
қойылатын жалпы
Конкурс туралы
жалпы біліктілік
мемлекеттік әкімшілік
арналған әдістемелік
Қазақстан тарихы
арналған тапсырмалар
мерзімді жоспар
жалпы конкурс
бағалаудың тапсырмалары
Мектепке дейінгі
қатысушыларға қойылатын
Қазақ әдебиеті
пәнінен тоқсанға
әдістемелік кешені
Қазақстан облысы
ортақ біліктілік
қызмет регламенті
ткізу туралы
оқыту әдістемесі
мамандығы бойынша
конкурс қатысушыларына

Loading...