Ү БӨлім сәулет өнері. Тілдік жүйе және норма (6 сағат) Заманауи сәулет туындылары Ел астанасы- сәулет өнерінің жаңа тынысы



бет1/6
Дата23.11.2022
өлшемі176.03 Kb.
#362784
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
қазақ тілі



Сабақ:

Оқу орны: Тау-кен металлургиялық колледжі
Пән: қазақ тілі




Күні:

Оқытушының аты- жөні: Сулейменова А.З.




Тобы:

Қатысқан студенттер саны:

Келмегендер: -




Бөлім/сабақ тақырыбы

Ү БӨЛІМ Сәулет өнері. Тілдік жүйе және норма (6 сағат)
Заманауи сәулет туындылары Ел астанасы- сәулет өнерінің жаңа тынысы.







Грамматикалық материал

Жаңа қолданыстағы сөздер. Ғылыми және ғылыми-көпшілік стиль атаулары







Сөйлеу әрекетінің түрлері

Әдеби тіл нормалары







Оқу мақсаты

10.1.6.1 Коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу;
10.2.1.1 Әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау;
10.3.3.1 Мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу.







Бағалау критерийлері







Тілдік міндеттер

Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ...
Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше, .... Олай ойлауға ..... себептер бар.
Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум:







Құндылықтарды дарыту



Өмір бойы оқу- білімін тереңдету, қажетті материалдарға талдама жасау
Азаматтық жауапкершілік пен патриоттық рух –мән мәтінінде көтерілген мәселе бойынша сыни ойларын арттыру
Ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау; әлем халықтарының мәдениетінеқұрмет;өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;







Пәнаралық байланыс

әдебиет, тарих, бейнелеу өнері, география







АКТ –ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақтадан бейнебаян көру арқылы тыңдалым дағдысы жетілдіріледі, назарын шоғырландырып дағдыланады







Алдыңғы білім

Қазақстанның сәлет өнерінің көне ескерткіштері







Сабақ барысы




сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурс

Сабақтың басы
8 мин

2 мин

Студенттермен амандасу, түгендеу, сабаққа бейімдеу, қолайлы атмосфераны құру.

  • Сәлеметсіздер ме, студенттер және бүгінгі сабаққа қатысушы оқытушылар. Сабақты бастамас бұрын экранға назар аударайық.

«Еркіндік философиясы» әдісі. Студенттерге көрген бейнеролик негізінде сұрақтар қойылады. Ал студенттер «Дұрыс айтасыз» немесе «Жоқ, қателесесіз» деп жауап берулері тиіс. Бұл әдіс арқылы студенттер өз ойларын еркін жеткізулері қажет. Сұрақтардың да құрылымы еркін, онай түрде құрылуы қажет.
- Студенттер Мен сіздерге сұрақ қоямын, ал сіздер «Дұрыс айтасыз» немесе «Жоқ, қателесесіз» деп жауап берулеріңіз қажет.
1. Сіздер бейнероликтен еліміздің астанасы, бас қаламыз, заманауи сәулет туындыларымен ерекше көзге түсетін Астана қаласының ғимараттарын көрдіңіздер. (Жоқ, қателесесіз);


2. Бейнероликте еліміздің астанасының ескі ғимараттары да бой көрсетті (Дұрыс айтасыз)


3. Бейнероликте көрсетілген «Абу-Даби Плаза» – тек Қазақстанда емес, Орта Азиядағы ең биік ғимарат. (Дұрыс айтасыз) Аумағы – 510 мың шаршы метр. 88 қабаттан тұратын ғимараттың ең биік нүктесі – 382 метрге дейін жетеді.Әлемдегі ең биік ғимарат Дубайда орналасқан – Burj Khalifa (Бурдж-Халифа). Оның биіктігі – 828 метр.
Барлық құқықтар қорғалған.
4. Бейнероликті әрлеу үшін МузАРТ тобының «Әсем қала- Астана» әні қолданылды. «Жоқ, қателесесіз»
5. Бейнероликте көргеніміздей Нұр-Сұлтан қаласында 100-ден аса ұлт өкілдері тұрады «Жоқ, қателесесіз»


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
бағдарламасына сәйкес
тоқсан бойынша
Реферат тақырыбы
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
сәйкес оқыту
жиынтық бағалауға
арналған тапсырмалар
оқыту мақсаттары
білім беретін
Қазақстан республикасы
бағалау тапсырмалары
Қазақстан тарихы
жиынтық бағалаудың
республикасы білім
мерзімді жоспар
Жалпы ережелер
бекіту туралы
тоқсанға арналған
Қазақстан республикасының
рсетілетін қызмет
нтізбелік тақырыптық
жалпы білім
болып табылады
арналған жиынтық
Зертханалық жұмыс
оқыту әдістемесі
арналған әдістемелік
Мектепке дейінгі
Қазақ әдебиеті
қызмет стандарты
бағалаудың тапсырмалары
Инклюзивті білім
білім берудің
тақырыптық жоспар
пәнінен тоқсанға
туралы жалпы
Қысқа мерзімді
атындағы жалпы
пайда болуы
Жұмыс бағдарламасы
әдістемелік ұсыныстар
республикасының білім
қарым қатынас
Әдістемелік кешені