Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді бөлу (Есептер шығару) Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Loading...


Дата02.12.2019
өлшемі126.44 Kb.
түріСабақ

Сабақ

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты:

Сынып:

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді бөлу (Есептер шығару)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


5.1.1.12 өзара кері сандар анықтамасын білу

5.1.2.22 берілген санға кері санды табу


5.1.2.23 Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: жай бөлшектерді бөлу ережесімен танысады, есеп шыгаруда қолдана білуге үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқушыларды жүйелі ойлауға дағдыланады, дұрыс есептей білу дағдыларын қалыптастырады.




Кейбір оқушылар: Оқушылардың белсенділігі, пәнге қызығушылығы артады.

Бағалау критерийлері

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Тілдік мақсат

Оқушылар: Есептерді шешу біліктіліктерін қалыптастырады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

-бөлшек сандарды бөлу;

-Аралас сандардың бөліндісін табу;

-Натурал санды бөлшекке бөлу.Бөлшекті натурал санға бөлу.


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

І.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу.

ІІ.Аралас санды аралас санға бөлу.

ІІІ.Натурал санды бөлшекке бөлу.Бөлшекті натурал санға бөлу.




Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:



Құндылықтарды дарыту

1.Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.

2. Аралас санды аралас санға бөлу



Аралас санды аралас санга бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке болу ережесін қолдану керек


Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу



Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолданылады.

3. Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу



Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолданылады.


Пәнаралық байланыстар

Өзін -өзі тану, сызу,дене шынықтыру

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

6.5

Сабақтың барысы




Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


  1. Психологиялық дайындық.

Шырылдайды қоңырау

Біз сабақты бастаймыз.

Партамызға отырып,

Табыс тілеп өзгеге,

Жаңа білім алуға,

Алға қадам бастаймыз.


Үй тапсырмасын сұрау.
Жақсы сөз жанымызды жадыратар дегендей,алақанымызды бір –бірімізге қойып жан –жылуымызды сыйлайық.

-Бүгінгі күн терезеден көп қарап,



Сондай жақсы көңіл күймен басталады бұл сабақ.


Бор,тақта

Сабақтың ортасы

«Еске түсіру »сұрақ –жауап. «Доп» ойыны

1.Жай бөлшектерді бөлу

Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.

2. Аралас санды аралас санға бөлу



Аралас санды аралас санга бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке болу ережесін қолдану керек

3. Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу



Бөлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал сан бөлімі 1 болатын бөлшек түрінде жазылып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қолданылады.

-Балалар біз кеше қандай сабақ өткенімізді табу үшін «Жасырын сөзді тап»ойыны.

  1. Алымы бөліміне тең немесе одан үлкен бөлшек

  2. 2*2 неге тең?

  3. Құрамында мәнін табу қажет болатын әріпті өрнек




Б

Ұ

Р

Ы

С







Т

Ө

Р

Т













А

Р

А

Л

А

С







Т

Е

Ң

Д

Е

У






Сонымен бүгінгі сабағымыз жай бөлшектерге есептер шығару. Үш топқа есептер берліеді.


Постер қорғау.

  1. 1. Қораптағы шай 1/4 кг. Неше қорап шай 1 кг? (4 қорап)

  2. Поезд 1 сағатта екі қала арақашықтығының 1/3 бөлігін жүрді. Поезд бір қаладан екінші қалаға қанша сағатта барады?

  3. Бір орам өрік 3/4 кг. Неше орам өрік 6 кг болады?

Оқулықпен жұмыс:






Сабақтың соңы

Сабақты бекітуге байланысты есептер .Бөлуді орында.

Үйге тапсырма №




Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеуді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушыларға сұрақтар беріледі,көптеген еспептер шығарады және постер қорғайды.


Оқушыларды бағдаршам арқылы бағалатамын.

Қызыл түс-өте жақсы.

Көк түс-жақсы

Сары-қанағаттанарлық



Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Смайликтің екі қолына бұрыс бөлшекті және дұрыс бөлшекті қоямын

Ұнады

Ұнамады

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Өзін -өзі бағалауға оқушылардың алдына тік бұрышты параллелепипед берілген болатын алты жағына критерий жазылу арқылы бағаланды.

2.ЭКСПО-2017 көрмесіне билеттер арқылы есептер шығарылды ,бағаланды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да ,оқу туралы да ойланыңыз)?

1:Қайталау тапсырмасында ережені оқушыға «Доп»беру арқылы қайталанды.

2:Өзін-өзі бағалау оқушының ынтасын арттырады.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет

Loading...