Сабақтың тақырыбы: Қысымның қатты денелер,сұйықтар мен газдар арқылы берілуі. Паскаль заңы

Loading...


Дата05.03.2017
өлшемі35.49 Kb.
түріСабақ
Күні׃ 26.01.

Пәні׃ физика

Сыныбы׃

Сабақтың тақырыбы: Қысымның қатты денелер,сұйықтар мен газдар арқылы берілуі. Паскаль заңы




Сабақтың мақсаты

Білімділік мәні:

Оқушыларға қысымның қатты денелер,сұйықтар мен газдар арқылы берілуін. Паскаль заңын түсінеді


Дамытушылық:

Пәнге деген қызығушылығын арттыру. Алған білімдерін іс жүзінде қолдана білу дағдысын, ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту

Тәрбиелік:

Ұқыптылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.


нәтиже׃

  • Заттың агригаттық күйлерін ажырата біледі

  • Қатты, сұйық және газдарға қысым қалай берілетінін түсінеді

  • Паскаль заңымен танысады




Түйінді идеялар׃

Әдіс − тәсіл

АКТ, диалогтық оқыту

Пәнарылық байланыс

География, биология, математика

Сабақ барысы

Ұйымдастыру(2 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

  1. Сәлемдесу

  2. Ұйымдастыру

  3. Түгендеу

  4. Топқа бөлу

  5. Сабақ барысымен таныстыру

  6. Бағалау парағын тарату

  7. Балалар назарын сабаққа аудару

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

  • Оқу құралдарын дайындау, реттеу

Үй тапсырмасын тексеру (10 мин)

(сұрақ−жауап׃ түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)



«Қар атыспақ» ойынын ойнату

Әр топ бір− біріне сұрақ қояды

Қызығушылықты ояту (2 мин)

Логикалық тапсырма береді

Оқушылар тапсырманы орындайды

Жаңа сабақ

Мағынаны тану

(Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Өтілетін тақырыптың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)



ББҮ-ны толтыру(2 мин)

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?

Сабақтың негізгі бөлімі (15 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

Сыныпты заттың күйлеріне байланысты 3 топқа бөлу (қатты, сұйық, газ) топ басшыларын сайлау

Топтарға «бағалау парағын» тарату. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. §34 оқу әр топқа жекелей тапсырма беру



Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар 3 топқа бөлініп топтың атын және ұранымен таныстырады. Сабақ құрылымымен танысады. Оқушылар бірін−бірі бақылап,бағалайды. Топтағы әр−бір оқушы тақырыпты бөліп алып оқиды. Оқушылар өздері оқыған ақпаратты топқа түсіндіреді. Топтағы оқушылар постерге суреттерді ретімен желімдеп, анықтама беріп, түсініктерін жазады. Демонстрация жасайды



Ой қозғау (5 мин)

Практикалық тапсырма беріледі.

Оқушылар тәжірибені түсіндіреді. Есеп шығарылады.

Рефлексия (3 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

Заттың үш күйіне байланысты мақал−мәтел айту

Әр топ өзіне қатысты тақырыпта мақал− мәтел айтады

Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

Кері байланыс сұрақ жауап׃ түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау

Сұрақтарға жауап береді

Бағалау (2 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін−өзі бағалау параған толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.

Үйге тапсырма (1 мин)

Мұғалімнің іс− әрекеті

Оқушының іс− әрекеті

Үйге § 34 «Қысымның қатты денелер,сұйықтар мен газдар арқылы берілуі. Паскаль заңы» оқып келу

Тапсырманы күнделігіне белгілеп алады.

Каталог: uploads -> doc
doc -> Сабақтың тақырыбы Сырммен Малайсарының шешендік сөздері
doc -> 11 сынып. Тест жұмысы 1-тоқсан. 1 – нұсқа Іздеу жүйесін құрайтын бөліктерді көрсетіңдер
doc -> Тест 9 сынып, қазақ әдебиеті
doc -> Книга-Book Кітап-книга-Book Бет- страница Ұяшық- ячейка Диаграмма-диаграмма Кесте-таблица Формула-формула
doc -> 1. Microsoft Excel – электрондық кестесін қалай ашамыз?
doc -> Тақырыбы: 10-сыныпта өткенді қайталау
doc -> Деңгейлік тапсырмалар беру
doc -> Оқушылардың зерттеу қызметінің түрлерін, әдістері мен тәсілдерін анықтау; -сәттілік кезеңдері мен рефлексия қалыптастыру
doc -> Өтетін орны: Мектептің спорт залы. Өтетін уақыты: 01. 12. 15. Жабдықталуы
doc -> Педагогикалық технологияны жобалау-дың әдіснамасы. Ақпараттық, инновация-лық, оқыту, педагогикалық технология-лар


Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет

Loading...