Сабақ. Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері Пән: алгебра Сынып: 9 Күні: 23. 11. 2016ж Сабақтың тақырыбы: Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері. Сабақтың мақсаты

Loading...


Дата09.09.2017
өлшемі41.27 Kb.
түріСабақ
№32-сабақ. Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері

Пән: алгебра Сынып: 9 Күні: 23.11.2016ж

Сабақтың тақырыбы: Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тізбек ұғымының анықтамасы, берілу тәсілдерітуралы жалпы мағлұмат беру,

Дамытушылық: Анықтаманы практикада іске асыру арқылы оқушылардың ойлау қабілеті мен дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: Әдептілікке, ұжымдастыққа. бірізділікке. сыйластыққа тәрбиелеу

Сабақтың әдісі: СТО стратегиясы,

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау
ІІ Жаңа сабақ

1.Тізбек ұғымының анықтамасын айтып, мысал келтіру.

Сандар тізбегі- мүшелерін нөмірлеп, шығаруға болатын, шексіз сандар жиыны.

Мысалы: 2,4,6,8,10,12,14,16 Тізбектің бірінші мүшесі 2, екінші мүшесі 4 т.б

aп=n2 n=1. a1=1. n=2

2.Тізбектің берілу тәсілдері:

- баяндау

- аналитикалық

- рекурренттік

- графиктік

3.Өспелі және кемімелі тізбек
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Ауызша орындалатын тапсырмалар: №148, №149, №150
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №137

5-ке бөлгенде 2 қалдық қалатын сан тізбегі (5п+2): 5=5(2)

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №153, №154

7-ге еселік натурал сандар тізбегінің жалпы формуласы. aп=7п:7=п

Сабақты бекіту кезеңі:

Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері

1,5,9,13,17....

4п-3=4*1-3=1 4п-3=4*3-3=9

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.


Үйге тапсырма: №144,151

Бағалау

№33-сабақ. Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдері

Пән: алгебра Сынып: 9 Күні: 25.11.2016ж

Сабақтың тақырыбы: Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері, қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тізбек ұғымының анықтамасы, берілу тәсілдерін оқушыларға толық меңгерту, формулаларды анықтап жаттау,

Дамытушылық: Анықтамаларды ескере отырып, есептер шығару барысында қолдану арқылы оқушылардың ойлау қабілеті мен дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік: ұжымдастыққа. бірізділікке. сыйластыққа тәрбиелеу

Сабақтың әдісі: Деңгейлеп саралап оқыту,

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: топшамалар, плакаттар

Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

Үй тапсырмасын тексеру: № 144,151

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:



1.Тізбек ұғымының анықтамасын айтып, мысал келтіру.

2.Тізбектің берілу тәсілдерін атау

3.Өспелі және кемімелі тізбек деп қандай тізбектер
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

№ 155


( ап )тізбек 3,7,11 а6=? а30=?

а6=а1+5д д=7-3=4 а6=3+5*4=23 а30=а1+29д=3+29*4=119



Ауызша орындалатын тапсырмалар: №159
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №162

Д-айырымы, а1,а2,а3,а4- тізбек мүшелері

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №160, №161
Сабақты бекіту кезеңі:

  • Сандар тізбегі және олардың берілу тәсілдері.

  • Сұрақтарға жауап беру

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.


Үйге тапсырма: №163, №164
Бағалау
№34сабақ. Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның п-ші мүшесінің формуласы.

Пән: алгебра Сынып: 9 Күні: 27.11.2016ж

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық прогрессия тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін қалыптастыру. Арифметикаклық прогрессияның айырымы, n-ші мүшесі

Дамытушылық: Арифметикалық прогрессияға түрлі әдістер енгізу арқылы ооқушылардың ойлау қабілеті мен дағдыларын дамыту

Тәрбиелік: ұжымдастыққа. бірізділікке. сыйластыққа тәрбиелеу
Сабақтың әдісі: СТО стратегиясы

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: топшамалар, формулалар.

Сабақтың барысы:


І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

Үй тапсырмасын тексеру №163,164

ІІ Жаңа сабақ



1.Арифметикалық прогрессия анықтамасы

Екінші мүшесінен бастап алдыңғы мүшесіне қандай да 1 санды қосқанда шығатын сандар тізбегі.

2.Арифметикалық прогрессияның айырымы d= аn+1 - аn

3.Арифметикалық прогрессия қай кезде өспелі, қай кезде кемімелі болады

4.Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы

аn1+(n-1)×d
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Ауызша орындалатын тапсырмалар: №165, №167

( ап )тізбек 3,7,11 а6=? а30=?

а6=а1+5д д=7-3=4 а6=3+5*4=23 а30=а1+29д=3+29*4=119

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №166, №170, №173

а4=130 д=-3 а1=? А15=?

Шешуі: а4=а1+3д=130+3*(-3) =130-9=121

А15=а1+14д=130+14*(-3) =130-42=88

Орындарында орындалатын тапсырмалар:, №169

Сабақты бекіту кезеңі:



Арифметикалық прогрессия анықтамасы

Екінші мүшесінен бастап алдыңғы мүшесіне қандай да 1 санды қосқанда шығатын сандар тізбегі.

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма: №168, №171

Бағалау


№35сабақ. Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның п-ші мүшесінің формуласы.

Пән: алгебра Сынып: 9 Күні: 30.11.2016ж

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық прогрессия. Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Арифметикалық прогрессия тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін қалыптастыру. Арифметикаклық прогрессияның айырымы, n-ші мүшесі

Дамытушылық: Арифметикалық прогрессияға түрлі әдістер енгізу арқылы ооқушылардың ойлау қабілеті мен дағдыларын дамыту

Тәрбиелік: ұжымдастыққа. бірізділікке. сыйластыққа тәрбиелеу
Сабақтың әдісі: СТО стратегиясы

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: топшамалар, формулалар.

Сабақтың барысы:


І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

Үй тапсырмасын тексеру №168,171

ІІ Өткен тақырыпқа шолу



1.Арифметикалық прогрессия анықтамасы

Екінші мүшесінен бастап алдыңғы мүшесіне қандай да 1 санды қосқанда шығатын сандар тізбегі.

2.Арифметикалық прогрессияның айырымы d= аn+1 - аn

3.Арифметикалық прогрессия қай кезде өспелі, қай кезде кемімелі болады

4.Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы

аn1+(n-1)×d

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:



Ауызша орындалатын тапсырмалар: №170

( ап )тізбек -10,2 -9,5 т/к алғашқы оң таңбалы мүшесін



д=а2-а1 =-9,5-(-10,2) =0,7 а16=а1+15д=-10,2+15*0,7=-10,2+10,5=0,3

172



А3=7, а9=18, а1=? А6=?

а6=3+5*4=23 а30=а1+29д=3+29*4=119

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №166, №170, №173

а4=130 д=-3 а1=? А15=?

Шешуі: а4=а1+3д=130+3*(-3) =130-9=121

А15=а1+14д=130+14*(-3) =130-42=88

Орындарында орындалатын тапсырмалар:, №169

Сабақты бекіту кезеңі:



ап=4п+3 а1=? д=? А1=4*1+3=7а2=4*2+3=11

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма: №176

Бағалау


№51-сабақ. Бақылау жұмысы

Пән: алгебра

Сынып: 9

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

1. Білім берушілік: Оқушылардың ІІІ тоқсанда өткен «Тригонометрия» және «Сандар тізбегі» тараулары бойынша білімдерін тексеру.

2. Дамытушылық: Оқушылардың есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бақылау жұмысы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу ә) Оқушыларды түгендеу б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру


ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер




Бақылау жұмысы №5

І нұсқа

ІІ нұсқа

  1. Өрнекті ықшамдаңыз:

  1. Өрнекті ықшамдаңыз:

  1. Есептеңіз: мұндағы

2.Есептеңіз: , мұндағы tg =

Арифметикалық прогрессияның он төртінші мүшесі 140 тең, ал алғашқы он төрт мүшесінің қосындысы 1050. Осы прогрессияның бірінші мүшесі мен айрымын табыңыз.

3. { an}- арифметикалық прогрессия a17=2,7; d=0,1. a1 мен a21-ді табыңдар

  1. Геометриялық прогрессияның S2 = 4, S3 = 13 екені белгілі болса, онда S4 есептеңіз

4. Геометриялық прогрессияның b4 + b5 = 24, b6 - b4 = 24, Sn = 127.

Осы прогрессияның мүшелеріні санын табыңыз.




5. Геометриялық прогрессияның b3 = 18,b5 = 162. Осы прогрессияның b6 мүшесін табыңыз.

5. . Арифметикалық прогрессияның а11 = 23, а21 = 43 екендігі белгілі. Осы прогрессияның алғашқы он мүшесінің қосындысын табыңыз.




Үйге тапсырма: № теорияны қайталау.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Сабақ 6-шы сыныптар Сабақтың тақырыбы Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлігі және оларды өңдеудің тәсілдері Сілтеме
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйені басқарудың негізгі тәсілдері және объектілері
attachment -> Жаңа сабақты түсіндіру 28. 11. 12 Сабақтың тақырыбы: Жанатын пайдалы қазбалар. Мағынасын аш
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту Сабақтың мақсаты
attachment -> 5 сыныпқа арналған тақырыптар бойынша тесттер
attachment -> Практикумы Тақырыбы: «Тұрақты сөз тіркестерінің түрлері»


Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет

Loading...