Сабақ жоспары Сабақ: Сауат ашу Мектеп: Сынып: 1

Loading...


Дата09.09.2017
өлшемі73.78 Kb.
түріСабақ
c:\users\акерке\desktop\img558.jpg

Конарбекова Акерке

Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімі

№47 орта мектебі КММ бастауыш сынып мұғалімі
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті,

ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

Яя дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары


Сабақ: Сауат ашу

Мектеп:

Сынып: 1

Қатысқандар: 24

Қатыспағандар:




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.2.1.1 сөз, сөйлем сызбасын оқу.

1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу,сөз, сөйлем, мәтін) ажырату,тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну.

1.1.2. 1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау.

1. 2.4.1. мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті

Сөйлем сызбасын оқи алу.

Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою.

Бағалау критерийлері

  • Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айтады.

  • Қарама-қарсы мағыналы сөздерді табады.

  • Көп мағыналы сөздердің мағынасын анықтайды.

Алдынғы оқу:

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту.

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту.

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айта алады.


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

2 минут
3 минут





МК; Ұ) –сәлемдесу - психологиялық дайындық

(МК; Ұ) «Ойлан – жұптас – талқыла» әдісі.
«ББҮ» кестесімен жұмыс.

  • Балалар, бүгін бізде сауат ашу сабағы

  • Сауат ашу сабағынан бүгінгі күнге дейін не

үйрендіңдер? (Әріптер мен дыбыстарды. Сөзден сөйлем құрауды, буын түрлерін білдік)

  • Ал, бүгінгі сабақтан не үйренгілерің келеді?

  • (Жаңа әріппен танысқым келеді. Сөйлем құрағым келеді. Әңгіме құрағым келеді.)

Білемін


Білгім келеді

Үйрендім



















Өткен сабақты пысықтау.

«Сөз ойла, тез ойла» әдісі

- Сөздер ойлап айтайық

- «һ » дыбысын топтастыру

- Ендеше, өткен сабақта «һ» дыбысы мен әрпімен таныстық

- Ол дауыссыз, қатаң дыбыс

«Жеті жебе» әдісі (сипаттау)

Б.Момышұлы мінездеме (ержүрек, батыр, қаһарман, қайсар, елженды, күшті, мейірімді)

-Грамматикалық ойын:



«Жалғасын тап» ойыны (мақалды жалғастыр)

1. Оқу – білім бұлағы,

... - ... ... . (Білім – өмір шырағы).

2. Оқу – инемен ... ... . (құдық қазғандай).

3. Ақылды іс тындырады,

... ... ... . (Ақымақ тіс сындырады).

-Әріпті дыбыспен сәйкестендір




...алық, ...ат, қа...арман, ...т..., ...ағат


Көңілді әуен қосып қою

«ББҮ» кестесімен жұмыс

Суретті және әріпті жазба плакат

Стикер, маркер

Тақтамен жұмыс
Б.Момышұлы суреті


Сабақтың ортасы



25 минут


-Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

-«Яя» дыбысы мен әрпі



-Сюжетті суретпен жұмысc:\users\lenovo g570\downloads\123.png Тыңдалым -Шаян сөзіне дыбыстық талдау жасау - Шаян – рак – cancer

- қоян – заяц – hare



Оқылым (буындап оқу, мәнерлеп оқу, тұтастай оқу) - Электронды оқулықты пайдалану - Алдар көсе мен бай баласы (рөлге бөліп оқу)

Айтылым

Алдаркөсе туралы тағы не білетініңді айтып көр.

-Мәтіннен «Я» әрпі бар сөздерді тап.Оларға дыбыстық талдау жасап көр.

-Жаяу, таяғым

-Сергіту сәті «Көңілді күн» Жазылым

-дәптермен жұмыс



- Я я әрпін жазу;

Аяқ, таяқ, саяз, шаян

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сюжетті сурет

Шаян суреті

Ноутбук (электронды оқулық)

Кеспе сөздер

Жұппен жұмыс

Жасыл шырша
Дәптер


Сабақтың соңы
10 минут
Қызықты тапсырма

6 минут




-Ізден: Берілген сөзге мағынасы қарама –қарсы сөзді тап. –Баяу –тез (сөйлем құрастыру) Кеспе сөздерге дыбыстық талдау жасау.

- Қоян, шаян, тақия

Топпен жұмыс (сурет салу)

-Мысық неге мияулады?



https://lh5.googleusercontent.com/fsbkd-ja5dgc-rgia-muxlhguvsxf0ub_ir_rh2pjm1r0j7uoggeec_k0no3n33gcox9jlstrku_9etx14elygy3ujeplshdiwjevdlqgskfnbv5v0dqosxopf99m-yovfihgvkzgys
Кері байланыс:

(МК;Ө;Қ) Тапсырма 1. Мағынасы қарама-қарсы сөздерді тап.

2. Мәндес сөздерді анықта.

3. Көп мағыналы сөздерді анықта.

https://lh5.googleusercontent.com/o-xbk7ky51py1wro8etz4qqjasbxpprmybjhwyds7cp7jygmidjclvyzdmpk1xgf-ymva2dodpof41echct6zdmgggxjj3qnjy4rafoog-mqdhvammgifzphtpb2v2dtsy2ibmesb0o


Топпен жұмыс

Я әрпі бар кеспе сөздер, А4 парағы, маркер



Қосымша мәліметтер




Дифференциация: Балаларға қалай көмектесесіз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?



Рефлексия « Еркін микрафон»

Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.

Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймынкартинки по запросу микрофон


Микрафон

Пәнаралық байланыс,


денсаулық пен қауіпсіздік
АКТ
Құндылықтар




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:АКТ қолдану кезінде «Алдар көсе мен бай»

2:Топпен жұмыс (постер қорғау)

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.

1: Мәтінді рөлге бөліп оқуда

2: Сергіту сәті «Көңілді күн»

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Сыныптағы оқушыларда (оқылым, айтылым, жазылым, тыңдалым) дағдылары қалыптасқан.

Сыныпта оқушылардың белсенділігі басым, жеке, топпен, жұппен, рөлдерге бөліп оқуға дағдыланған.

Сабақ барысында екі-үш оқушыларға арнайы жеке жұмыстар жүргізілуі қажет екені байқалды.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Көлдер мен өзендер
2017 -> Сундетова Асемгуль Сапаровна Информатика мұғалімі Ақмола обл., Кокшетау қ. Кмм
2017 -> Ақпараттық қауіпсіздік Біліктілік: Ақпаратты сақтау бойынша т
2017 -> Компъютерлік желі және телекоммуникациялар Біліктілік: Техник
2017 -> Білім беру бағдарламасы мамандық: Жаңартылмалы энергетика, 0903000 Электр энергетикасы (сала бойынша) Біліктілік
2017 -> Сабақтың тақырыбы
2017 -> Бейнежазбаны (avi, mp4 форматында) 27. 03. 2017 дейін жіберу керек (қосымша №2)
2017 -> Қонақ үй бизнесі: мейманхананы/мейрамхананы басқару Біліктілік: Сервис менеджері
2017 -> Бағдарламалау Біліктілік: Техник-бағдарламашы


Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет

Loading...