Сабақ: қазақ әдебиеті Т. Әбдіков

Loading...


Дата09.09.2017
өлшемі96.98 Kb.
түріСабақ


САБАҚ: қазақ әдебиеті

Т. Әбдіков «Қонақтар»

Мектеп: Бестөбе №2 орта мектебі

Күні: 10.04

Мұғалімнің есімі: Бекишева Д.Е.

СЫНЫП: 8 «Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар жазушының өмірі мен шығармашылығы жайлы ақпарат алады, «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнына шолу жасап, негізгі идеяны анықтайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылар ақын туралы мәліметтер бойынша сұрақтарға жауап бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтай алады



Кейбір оқушылар: тақырыпқа байланысты түрлі шығармашылық тапсырмалар орындай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • Ақын өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат алады, өлеңдерімен танысады.

  • Талдау жұмыстарын жүргізіп, өз ойларын нақты әрі ашық, еркін жеткізеді.

Негізгі сөздер мен тіркестер: қария, қамқорлық, мейірімділік, парыз




Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған тармақтар:Қандай? Неліктен?

Ата-ана алдындағы баланың парызы қандай деп ойлайсыңдар?

Әңгіме неліктен «қонақтар» деп аталады?




Жазылым бойынша ұсыныстар:




Алдыңғы оқу

Т.Айбергенов «Ана», «Аруана – бауыр дүние»

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы


1. Ынтымақтастық ахуал

Күннің көзі түсіп тұр...

2. Топқа бөлу. Төрт түрлі кәмпиттер арқылы оқушыларды топқа бөлемін.

3. Үй тапсырмасын тексеру.

«Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы Т.Айбергеновтің «Ана» өлеңінен ұнаған үзінділерін жатқа сұраймын.





Ортасы

4. Ой қозғау. Ата-ана мен бала қарым-қатынасы туралы интерактивті тақтадан видео көрсетіледі.

-Видеоны көргенде қандай ой келді?

-Адамға тән қандай қасиеттер байқадыңдар?

-Бұл видеоның өткен сабақ пен бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар?


5. Конверт-сұрақ

Т.Әбдіков туралы оқулықтағы берілген мәліметті оқып, топ басшылары сыныпта ілулі тұрған бір конвертті алып, ішіндегі тапсырмаларды орындайды.

І топ: Тірек сызба

ІІ топ: Хронологиялық кесте

ІІІ топ: 5 жолды өлең

ІҮ топ: Сұрақ-жауап


6. Постер қорғау

Әр топ 225-226 беттердегі жазушының «Қонақтар» әңгімесі туралы оқып, негізгі мазмұнын постерге түсіреді.



Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек»
7. Әткеншек

Әр топқа сұрақтар жазылған А4 таратылады. Әр топ белгіленген уақытта өз сұрақтарына жауап береді, уақыт аяқталғаннан кейін келесі топқа барып, солардың сұрағына жауап береді. Алдыңғы топтың жауабымен келіссе + белгісін қояды, келіспесе өз жауаптарын жазады немесе толықтырады.

І топ: Әңгіме неліктен «Қонақтар» деп аталады?

ІІ топ: Әңгімедегі ата-ана мен бала қарым-қатынасы қандай?

ІІІ топ: Қарияның ұлы мен келіні оған балаларын неліктен қалдырғысы келмеді?

ІҮ топ: Ата-ана алдындағы баланың парызы қандай деп ойлайсыңдар?



Видеоролик, интерактивті тақта
Оқулық (225-бет)

Оқулық (225-226 бет)



Аяқталуы

8. «Синквейн» әдісі бойынша сабақты қорытамын.

І топ: Ата-ана

ІІ топ: Бала

ІІІ топ: Үміт

ІҮ топ: Қамқорлық

9. Үй жұмысы: «Қонақтар» әңгімесін оқып келу

10. Кері байланыс (БББ):

Білемін

Білдім

Білгім келеді















Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс








Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Бағалау парақшасы


р/с

Оқушының аты-жөні

Үй жұмысы


Конверт-сұрақ

Постер

Әткеншек

Синквейн

Қорытынды бағалау

1






















2






















3






















4






















5






















Бағалау парақшасы


р/с

Оқушының аты-жөні

Үй жұмысы


Конверт-сұрақ

Постер

Әткеншек

Синквейн

Қорытынды бағалау

1






















2






















3






















4






















5






















Бағалау парақшасы


р/с

Оқушының аты-жөні

Үй жұмысы


Конверт-сұрақ

Постер

Әткеншек

Синквейн

Қорытынды бағалау

1






















2






















3






















4






















5






















Бағалау парақшасы


р/с

Оқушының аты-жөні

Үй жұмысы


Конверт-сұрақ

Постер

Әткеншек

Синквейн

Қорытынды бағалау

1






















2






















3






















4






















5
























Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Білемін

Білдім

Білгім келеді










Тірек сызба

Хронологиялық кесте

5 жолды өлең

Сұрақ-жауап

Ата-ана

Бала


Үміт

Қамқорлық
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Сабақ 6-шы сыныптар Сабақтың тақырыбы Ақпарат. Ақпараттардың алуан түрлігі және оларды өңдеудің тәсілдері Сілтеме
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйені басқарудың негізгі тәсілдері және объектілері
attachment -> Жаңа сабақты түсіндіру 28. 11. 12 Сабақтың тақырыбы: Жанатын пайдалы қазбалар. Мағынасын аш
attachment -> Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді көбейту Сабақтың мақсаты
attachment -> 5 сыныпқа арналған тақырыптар бойынша тесттер
attachment -> Практикумы Тақырыбы: «Тұрақты сөз тіркестерінің түрлері»


Достарыңызбен бөлісу:
Loading...


©melimde.com 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет

Loading...