Күні және өткізілетін уақыты: Мұғалім: Тақырыбы



жүктеу 111.18 Kb.
Дата26.04.2017
өлшемі111.18 Kb.
Қазақ тілінен 7 сыныпта № 6 сабақтың қысқа мерзімді жоспары

Модульдің тақырыбы: Менің отбасы мүшелерім.



Күні және өткізілетін уақыты

Мұғалім: 

Тақырыбы:  Менің туыстарым. Шылаулар.

Мақсаты:өз отбасылат туралы айта білу. Шылаулардың түрлерін білу. Ауызекі сөйлеу барысында қазақ тіліне тән дыбыстарды қолдану.

Міндеттерібілімділік: шылаулар туралы білімдерін жалғастыру;

дамытушылық:оқушылардың ойлау қабілеттерін, қорытынды жасай білулерін дамытуға көмектесу;

тәрбиешілік: қазақ тілін, туысқандарын құрметтеуге баулу.

Көрнекілігі:  сызба, смайлигі бар магниттер, деңгейлік тапсырмалар, тақта.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің рөлі

Оқушының қызметі

Бағдарламаның модульдері.

Ұйымдастыру. Білімді жандандыру

Өткен тақырыптар бойынша «Миға шабуыл» жасау.

Сұраулы сөйлем д-з не? Оның жасалу жолдарын атаңдар. Қалай және не арқылы жасалады? Мысал келтір.

Құрмалас сөйлем д-з не? Қандай түрлері бар? Шылаудың қандай түрлерін білесіңдер? Атаңдар.


Сұрақтардың дұрыс құрылуының маңыздылығын көрсету. Коллаборативтік орта құру.

Төмен және жоғары деңгейдегі сұрақтарға жауап береді.

Диалог, сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі төмен және жоғары оқушылармен жұмыс.


Үй жұмысын тексеру.

Жеке жұмыс.

Ережелерді қайталау. 6 сұраулы сөйлем жазып келу.




Оқушылардың дәптерлерін жинап тексеру.

Оқушылар кезекші оқушыға дәптерлерін жинап, тапсырады.

Диалог.


Жаңа материалды меңгеру.

Топтық, жеке жұмыс.

1. Сөздікпен жұмыс. 9-10 бет.

-сөздердің мағынасын түсініп оқу.

-сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру.

- сөздік дәптерлеріне жаздыру

2. 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. «Менің туыстарым».

-Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқыңдар.

- Мәтін бойынша деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар.



ІІІд. 1. Мәтіннің мазмұнына сәйкес төменде берілген атауларға анықтама беріңдер. 2. Шылау сөйл. теріп жазыңдар және шылаудың мағыналық түрлерін ажыратыңдар. ІІ д.1.Туыстарың туралы әңгімелеңдер. 2. Берілген мақалдардың мағынасын түсіндіріңдер. І д. 1. Туыстық атаул. әрқайсысының отбасындағы орны мен міндеттері туралы айтыңдар. Сұраулы сөйл. жасалу жолдарын қолданып, мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар құраңдар.

Илья-мәтіннен көптік жалғауы бар сөздерді теріп жазады.

ІІ деңг.мақал-мәтелдерді көшіріп жазады.


Бақылау, тіл дыбыстарын дұрыс айтуларын қадағалау.

Бағыт-бағдар беру, бақылау.


«Сергіту сәті» (физминутка).

Кеңес беру, бақылау.


Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.

Сөздікпен пайдаланады.

Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.


Жас ерекшеліктерін ескеру, диалог. Үлгерімі жоғары және төмен оқушылармен жұмыс.

Бекіту

2-тапсырма, 11 бет. Мәтіндегі түсініксіз сөздерді сөздіктен қарап аударыңдар.

3-тапсырма. Сөйлемді мағынасына қарай толықтырыңдар.




Сөздіктен іздеу барысында көмек беру.


Бір-бірлерінің тыңдап, қателері болса түзетеді.  
Тапсырманы дәптерлеріне жазады.


Сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі жоғары оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерін ескеру.

Үй жұмысы

Рефлексия



Грамматиканы қайталау.

Рефлексия. «Кім қайда?»



Үй жұмысын түсіндіру.
Рефлексия үшін – смайлигі бар стикерлер.

Үй жұмысын күнделікке жазады.
Рефлексия жасауда өздерін табады.

Жас ерекшеліктерін ескеру.

Қазақ тілінен 7 сыныпта № 7 сабақтың қысқа мерзімді жоспары.

Модульдің тақырыбы: Менің отбасы мүшелерім.



Күні және өткізілетін уақыты

Мұғалім:  Тақырыбы:  Нәтиже сабақ. Шылаулар.

Мақсаты:Шылаулардың түрлерін білу. Ауызекі сөйлеу барысында қазақ тіліне тән дыбыстарды қолдану.

Міндеттерібілімділік: шылаулар туралы білімдерін жалғастыру;

дамытушылық:оқушылардың ойлау қабілеттерін, қорытынды жасай білулерін дамытуға көмектесу;

тәрбиешілік: қазақ тілін, туысқандарын құрметтеуге баулу.

Көрнекілігі:  сызба, смайлигі бар магниттер, қоржынның суреті, тест тапсырмалары, тақта.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің рөлі

Оқушының қызметі

Бағдарламаның модульдері.

Ұйымдастыру. Білімді жандандыру

Өткен тақырыптарды ауызша қайталау. Сұрақ-жауап жасау.


Сұрақтардың дұрыс құрылуының маңыздылығын көрсету. Коллаборативтік орта құру. Жеке жұмыс.

Төмен және жоғары деңгейдегі сұрақтарға жауап береді.

Диалог, сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі төмен және жоғары оқушылармен жұмыс.


Үй жұмысын тексеру.

Жеке жұмыс.

Грамматиканы қайталау.




Оқушылармен өткен грамматикалық тақырыпты еске түсіру мақсатында, ауызша жұмыс жасау.

Оқушылар қолдарын көтеріп, қойылған сұраққа толық жауап беруге тырысады.

Диалог.


Жаңа материалды меңгеру.

Топтық, жеке жұмыс.

Жауаптары:

1. (сұрау есімдігі арқылы)

2. (туралы). 3. (Келеді ау деймін).4. септеулік, жалғаулық. 5.атаң. 6. Тату-тәтті. 7. А. (әке, шеше, ата, әже.) 8. Д. 9. Бөле. 10. С-ұстаз.

Илья-9 беттегі, 1-тапсырма. Мәтіннен шылауларды теріп жазыңда

ІІ. Бақылау сұрақтарына жауап беру.

1. Құрмалас сөйлемің неші түрі бар? Әрқайсысына мысал келтіріңдер. 2. Шылаулардың неші мағыналық түрлері бар? Әрқайсысына мысал келтіріңдер.

3. «Туыстармен араласу» деген тақырыпқа диалог құраңдар.



Сауатты, әдемі жазуларын қадағалау.

Түсінбеген сұрақтарын аударуға көмектесу.


«Сергіту сәті» (физминутка).

Кеңес беру, бақылау.


Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.

Сөздікпен пайдаланады.

Тест тапсырмаларын дәптерлеріне орындайды.


Жас ерекшеліктерін ескеру, диалог. Үлгерімі жоғары және төмен оқушылармен жұмыс.

Бекіту

1-тапсырма. Сөйлемдерді жазып, шылаулардың түрлерін ажыратыңдар.

Тақта алдында жұмыс істеу барысында, қате жібермеулерін, көркем жазуларын бақылау.



Дәптерлеріне көшіріп жазады.



Сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі жоғары оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерін ескеру.

Үй жұмысы

Рефлексия



Рефлексия. «Қоржын»

Үй жұмысын түсіндіру.
Рефлексия үшін – смайлигі бар стикерлер.

Үй жұмысын күнделікке жазады.
Рефлексия жасауда өздерін табады.

Жас ерекшеліктерін ескеру.

Қазақ тілінен 7 сыныпта № 10 сабақтың қысқа мерзімді жоспары.

Модульдің тақырыбы: Тәрбие отбасынан басталады.



Күні және өткізілетін уақыты

Мұғалім: 

Тақырыбы:  Ана тілінде сөйлеу. Құрмалас сөйлем.

Мақсаты:құрмалас сөйлемнің түрлерін білу. Ауызекі сөйлеу барысында қазақ тіліне тән дыбыстарды қолдану.

Міндеттерібілімділік: құрмалас сөйлем тақырыбын әрі қарай жаңғырту; талдау жасай білулерін еске түсіру; дамытушылық:оқушылардың ойлау қабілеттерін, қорытынды жасай білулерін дамытуға көмектесу; тәрбиешілік: туысқандарын құрметтеуге баулу.

Көрнекілігі:  сызба, смайлигі бар магниттер, «Мен қайдамын?» плакаты, тақта.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің рөлі

Оқушының қызметі

Бағдарламаның модульдері.

Ұйымдастыру. Білімді жандандыру

Өткен тақырыптарды ауызша қайталау. «Миға шабуыл» жасау.

1.Сұраулық шылаулар д-з не?

Мысалы. 2. Құрмалас сөйлемнің түрлерін ата. 3. Шылаулардың неше түрі бар? Мысалы: 4. Отбасы туралы қандай мақал-мәтелдер білесіңдер?


Сұрақтардың дұрыс құрылуының маңыздылығын көрсету. Коллаборативтік орта құру. Жеке жұмыс.

Төмен және жоғары деңгейдегі сұрақтарға жауап береді.

Диалог, сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі төмен және жоғары оқушылармен жұмыс.


Үй жұмысын тексеру.

15 бет, сұрақтарға жазбаша жауап беріңдер.


Жәптерлерін жинап аламын.

Кезекші оқушы сыныптастарының дәптерлерін жинап береді.

Диалог.


Жаңа материалды меңгеру.

Топтық, жеке жұмыс.

1. 1-тапсырма. Сөйлемдерді көшіріп жазып, бастауыш пен баяндауыштың астын сызыңдар. Илья сөйлемдерді көшіріп жазады.

2. 2-тапсырма. Диалогті толықтырып, өзара сөйлесіңдер.

3. Дыбыстарды еске түсіру.

3-тапсырма. Берілген сөздерге фонетикалық талдау жасаңдар.

Отбасы, татулық, тәрбие.

Илья аталған тапсырмадан дауысты, дауыссыз дыбыстарды тауып астын сызады.

4. 3.1.-тапсырма. 3-тапсырмада берілген сөздермен құрмалас сөйлем құрастыру.

Сауатты, әдемі жазуларын қадағалау.

«Сергіту сәті» (физминутка).
Кеңес беру, бақылау, қателерін түзету.

Көмек беру.


Тапсырманы дәптерлеріне орындайды.


Ауызша диалог құрастырады.


Тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды.
Сөздікпен жұмыс істейді.

Жас ерекшеліктерін ескеру, диалог. Үлгерімі жоғары және төмен оқушылармен жұмыс.

Бекіту

Нені білеміз?

Нені үйрендік?





Қойылған сұраққа дұрыс жауап берілерін бақылау.


Не білетіндерін және үйренгендерін айтады.

Сын тұрғысынан ойлау, үлгерімі жоғары оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерін ескеру.

Үй жұмысы

Рефлексия



Фонетиканы қайталау. Фонетикалық талдау жасау.

Рефлексия. «Мен қайдамын?»



Үй жұмысын түсіндіру.
Рефлексия үшін – смайлигі бар магниттер

Үй жұмысын күнделікке жазады.
Рефлексия жасауда өздерін табады.

Жас ерекшеліктерін ескеру, диалог.


Достарыңызбен бөлісу:


©melimde.com 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет